Memoriał Wagnera nie wróci do Olsztyna?

Na wczorajszej konferencji prasowej Jerzy Mróz zapewnił, że Memoriał Huberta Wagnera może wrócić do Olsztyna. Jednak, by tak się stało miasto musiałoby przeznaczyć na ten cel 800 tysięcy złotych, podczas gdy w projekcie budżetu na 2010 rok zarezerwowano jedynie 200 tysięcy złotych.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, po raz kolejny zapewnił o gotowości współorganizowania Memoriału Huberta Wagnera w Olsztynie. Przypomniał również, że w projekcie budżetu miasta na 2010 rok zarezerwowano na ten cel ponad 200 tysięcy złotych, czyli kwotę trzy razy wyższą niż w roku ubiegłym.

Niestety, okazało się, że mało prawdopodobne jest to, by Memoriał Wagnera wrócił do Olsztyna po rocznej przerwie. Wprawdzie prezes fundacji im. Huberta Wagnera Jerzy Mróz zapewnia, że jest to możliwe, jednak warunki stawiane przez niego sprawiają, że wizja organizacji turnieju w Olsztynie oddala się.

Dziś - jak mówił prezes fundacji - aby memoriał mógł wrócić do grodu Kopernika, miasto musi dać ok. 800 tys. zł. A takiej kwoty budżet Olsztyna nie udźwignie. - Jeżeli będę miał tylko 200 tys. z budżetu miasta i wsparcie sponsorów na obecnym poziomie, to Memoriał na pewno nie odbędzie się w Olsztynie – mówił podczas konferencji Mróz.

Organizator zapewnia wciąż, że nic nie jest przesądzone, bo w dalszym ciągu prowadzone są rozmowy i poszukiwania sponsorów. Wszystko wskazuje jednak na to, że tegoroczny Memoriał Wagnera odbędzie się w bydgoskiej hali Łuczniczka.

 

Źródło: UM Olsztyn/własne

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • OLSZTYNIANIN 2010-02-13 10:33:38 95.49.*.*
  no i znowu władze zawiodły może jakieś referendum? wydają miliony na plan promocji miasta a taka impreza koło nosa, kto z kogo robi idiotów dość tego jeśli ci sami wygrają w kolejnych wyborach zrywam z tym pięknym miastem i mam nadzieje ze wiecej ludzi tak zrobi i ciekawe wtedy kto utrzyma biurwy z urzędu
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • wojtek 1_1971 2010-02-03 10:39:55 109.243.*.*
  Olsztyn nigdy nie wyjdzie z zascianka nad czym boleje czas skonczyc z pariami politycznyma w ziac sie za prace ale prace ktora musi isc z gory od Werszawy oni skazali nas na zagłade. Gdzie nasz wspanialy stadion lesny na ktorym rosna drzewa moze nastepny obiekt oddac na restauracje nad jeziorem Krzywym zamiast w niego zainwestowac dosc prywaty panowie włodarze
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Rs4 2010-01-28 08:03:09 83.20.*.*
  ja tam siatkowki nie cierpie, bo to beznadzieja jedna wielka, ale nie mozna pozwalac takim imprezom przenosic sie w inne miejsca. moze niech ktos w tych zasyfionym ratuszu ruszy w koncu glowa ta co powinien i zajmie sie zatrzymywaniem takich imprez. wystarczy ze juz kormorana w olsztynie nie ma
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Rozczarowana 2010-01-27 13:15:06 83.20.*.*
  No i kolejna impreza odpłynęła w siną dal... Olsztyn nie jest przygotowany na przyjmowanie turystów, organizowanie dużych imprez sportowych (ani kulturalnych)... Panie Prezydencie i Szanowni Panowie Radni nie stać nas na nic nierobienie! Czas na promocję miasta! Musimy wyjść z zaścianka Polski...!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść