Mazury AirShow 2010

Akrobacje, przeloty zabytkowych maszyn z czasów II wojny światowej, a także starty latających łodzi i samolotów-amfibii. To wszystko będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend w Giżycku podczas pokazów lotniczych Mazury Airshow 2010.

Mazury Airshow 2010 to nowa odsłona jednej z największych imprez lotniczych w Polsce, znanej pod nazwą Festyn Lotniczy Mazury. Już od  kilkunastu lat na mazurskich pokazach lotniczych goszczą najlepsi piloci - Mistrzowie Polski i Świata, zespoły pokazowe oraz indywidualni akrobaci.

Impraza gromadzi nie tylko miłośników podniebnych akrobacji, ale również liczną publiczność spragnioną mocnych wrażeń. Pierwsze pokazy odbywały się na lotnisku Wilamowo w okolicach Kętrzyna. W tym roku samoloty zagoszczą na niebie nad plażą miejską w Giżycku.

Podczas tegorocznej edycji, przez dwa dni nie zabraknie akrobacji indywidualnych i zespołowych, przelotów maszyn transportowych, a także pokazów samolotów z czasów I i II wojny światowej. Widzowie będą również mieli okazję obejrzeć wodowania i starty wodnopłatów.

Start - 6 sierpień (sobota) godz. 11 plaża miejska nad jez. Niegocin.

Źródło: mazuryairshow.pl/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz