Mamed Khalidov powraca! Znów zawalczy o mistrzowski pas

Mamed Khalidov powraca! Znów zawalczy o mistrzowski pas
Mamed Khalidov i Scott Askham po zakończeniu walki w grudniu 2019 r.
Fot. kswtv.com

Już w październiku odbędzie się gala KSW 55. Walką wieczoru będzie pojedynek Mameda Khalidova ze Scottem Askhamem. Stawką pojedynku będzie mistrzowski pas kategorii średniej, który należy do angielskiego zawodnika.

Gala KSW 55 odbędzie się 10 października, jednak organizatorzy nie podali jeszcze miejsca wydarzenia. Walką wieczoru miał być pojedynek Szymona Kołeckiego z Łukaszem Jurkowskim. Jednak ten pierwszy doznał urazu naczyń krwionośnych szyi, dlatego starcie zostało odwołane. Na jego miejsce „wskoczył” pojedynek Mameda Khalidova ze Scottem Askhamem. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez Federację KSW.

Galę KSW 55 będzie można oglądać wyłącznie w systemie PPV.

Zawodnicy już wcześniej ze sobą rywalizowali. W grudniu ubiegłego roku olsztyński sportowiec oficjalnie powrócił do klatki, gdzie zmierzył się z Anglikiem. Jednak powrót nie był udany. Zawodnik Berkutu Arrachion Olsztyn jednogłośną decyzją sędziów przegrał z Askhamem. Więcej na temat tej walki pisaliśmy w artykule: KSW 52. Nieudany powrót Mameda Khalidova [WIDEO].

Mamed Khalidov w latach 2009-2018 walczył w MMA. Sportowiec karierę zakończył w grudniu 2018 roku po przegranej walce z Tomaszem Narkunem. Z kolei Scott Askham ma 32 lata i od ponad trzech lat jest niepokonany.

Za niespełna cztery tygodnie Mamed Khalidov będzie miał szansę odzyskać mistrzowski pas, którego był posiadaczem w latach 2015-2018.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • Nie inaczej 2020-09-16 07:49:58 95.160.*.*
    Czeczen dostanie wpier***l i niech na zawsze zakończy kariere.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 4
  • TwojaFankaZatorzanka 2020-09-15 19:17:52 5.184.*.*
    Mamed nie rób tego. Oni i tak cię nie szanują. Wyjedź stąd dla własne dobra . Życzę szczęścia , gdzie indziej nie ma takiego zaścianka jak w Polsce.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 7