Mamed Khalidov i Joanna Jędrzejczyk górą!

Serwis MMM Rocks przygotował zestawienie najlepszych zawodników MMA w Polsce, bez względu na kategorie wagowe. Nie będzie chyba niespodzianką to, iż na pierwszej pozycji wśród mężczyzn znalazł się olsztyński zawodnik Mamed Khalidov, a ranking kobiet otwiera olsztynianka Joanna Jędrzejczyk.  

MMARocks rusza z cyklicznie aktualizowanym rankingiem najlepszych zawodników MMA w Polsce. W przypadku mężczyzn zestawienie liczyć będzie dziesięciu fighterów, natomiast ranking żeński na razie obejmuje pięć zawodniczek.

O kolejności w rankingu zdecydują redaktorzy sportowi MMA Rocks, którzy aktualizować będą tabele po występach zawodników występujących w rankingu.

- Ranking P4P PL obejmuje fighterów walczących w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, posiadających polskie obywatelstwo lub na stałe mieszkających w Polsce, których przygoda z MMA rozpoczęła się w naszym kraju – czytamy na MMARocks.pl

Pierwszy ranking otwierają zawodnicy z olsztyńskiego klubu Arrachion MMA: Mamed Khalidov i Joanna Jędrzejczyk.

Mamed to Międzynarodowy Mistrz KSW w kategorii półciężkiej. Khalidov ma na swoim koncie tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski do 85kg i 93 kg. Jest również zwycięzcą Elite XC i Sengoku. Mamed ma na swoim koncie również 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Submission Fighting, 1 miejsce ADCC Polish Open Trials, oraz uczestnictwo w ADCC Europe Trials.

Joanna Jędrzejczyk to zawodowa Mistrzyni Świata WKN, IFMA, Mistrzyni Europy WKF, WMC, IFMA, złota medalistka Pucharu Europy, wielokrotna Mistrzyni Polski, złota medalistka ALMMA 18, czy złota medalistka Mistrzostw Europy IFMA 2012 Turcja. Od 2012 roku zawodowo startuje w MMA. W czerwcu tego roku podczas Cage Warriors 69 Joanny Jedrzejczyk pokonała przez KO Rosi Sexton. To był jej szósty pojedynek w zawodowym MMA. W lipcu tego roku Joanna Jędrzejczyk zaliczyła niezwykle udany debiut w prestiżowej organizacji UFC. W swojej pierwszej walce pokonała Brazylijkę Julianę Limę.

Zobaczcie rankingi:

Mężczyźni:

Mamed Chalidow (28-4-2)

Piotr Hallmann (15-2)

Damian Grabowski (19-1)

Marcin Held (19-3)

Michał Materla (20-4)

Marcin Tybura (10-0)

Tomasz Drwal (21-4-1)

Borys Mańkowski (15-5-1)

Mateusz Gamrot (6-0)

Michał Kita (16-7)

Kobiety

Joanna Jędrzejczyk (7-0)

Karolina Kowalkiewicz (5-0)

Agnieszka Niedźwiedź (7-0)

Lena Tkhorevska (3-1)

Martyna Czech (1-0)

Źródło: Arrachion MMA Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz