Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2024-01-04 15:02

Aleksandra Sawczuk

''Małżeństwo pełne życia''. Rusza kolejna edycja Tygodnia Małżeństwa w Olsztynie

''Małżeństwo pełne życia''. Rusza kolejna edycja Tygodnia Małżeństwa w Olsztynie
Na początku lutego odbędzie się kolejna edycja Tygodnia Małżeństwa w Olsztynie
Fot. materiały prasowe

W dniach od 4 do 14 lutego 2024 roku w stolicy Warmii i Mazur odbędzie się VII odsłona międzynarodowej kampanii społecznej jaką jest Tydzień Małżeństwa. To przedsięwzięcie promujące szczególną więź kobiety i mężczyzny. Jego głównym organizatorem jest fundacja Aktywnej Rodziny w Olsztynie, prowadzona przez Iwonę i Leszka Dziak.

reklama

Tydzień Małżeństwa po raz pierwszy został zorganizowany w 1997 roku. Wydarzenie odbywa się równolegle w 22 krajach. Olsztyn dołączył do projektu w 2018.

W tym roku przedsięwzięcie odbędzie się pod hasłem „Małżeństwo pełne życia”. Sformułowanie zostało zainspirowane nazwą znanego wśród chrześcijan profilu internetowego „Ludzie pełni życia” prowadzonego przez Martę i Stacha Jędrzejewskich, którzy będą gośćmi tegorocznej edycji.

Ideę projektu stanowi pokazanie małżonkom, jak istotny w codziennej rutynie jest czas dla dwojga. Duży nacisk organizatorzy kładą na motywację do pracy nad związkiem oraz poszukiwanie sposobów jego rozwoju.

- Chcemy promować małżeństwo, naszym celem jest propagowanie trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji we współczesnym świecie - czytamy na stronie internetowej fundacji Aktywnej Rodziny.

VII Tydzień Małżeństwa w Olsztynie rozpocznie się od 4 do 14 lutego. Otwarcie wydarzenia nastąpi podczas mszy świętej, w niedzielę (4 lutego) w parafii św. Franciszka z Asyżu. Podczas uroczystości świadectwo złożą wspomniani Marta i Stachu Jędrzejewscy, którzy opowiedzą jak wyglądają ich małżeńskie relacje.

Podczas inauguracji pary posiadające dzieci mogą skorzystać z oferowanej przez organizatorów opieki nad najmłodszymi, która odbędzie się w pobliskim domu parafialnym.

W ramach kampanii Tygodnia Małżeństwa realizowane są liczne działania, skupione na obszarze kulturalnym, duchowym, edukacyjnym i rekreacyjnym.

W programie tegorocznej edycji znajduje się, m.in. kurs brydża, masaż małżeński, wieczór gier, warsztaty z ceramiki i pieczenia chleba czy moderowana randka małżeńska.

- Cieszymy się, że to jest już VII edycja, trwamy w tym autentycznie i konsekwentnie. Mamy już pewną, stałą grupę odbiorców, która od grudnia informowała nas, że czeka na kolejne wydarzenia. Co roku staramy się dodawać nowe atrakcje, jak np. teraz - warsztaty z ceramiki. W formularzu zapisowym będą podane miejsca, terminy oraz ceny na pokrycie kosztów. My, jako fundacja, na tym nie zarabiamy. Chodzi o dobry poziom wydarzeń. Zachęcamy wszystkich do zapisów – powiedziała podczas rozmowy z portalem Olsztyn.com.pl, Iwona Dziak, koordynator Tygodnia Małżeństwa.

Wydarzenie przeznaczone jest wyłącznie dla par będących w związkach sakramentalnych bądź cywilnych.

- Nie chodzi o to, że jesteśmy komuś przeciwni, po prostu chcemy promować małżeństwo, dlatego do tej grupy kierujemy nasze zaproszenie – tłumaczyła Iwona Dziak.

Zapisów można dokonywać poprzez formularz, dostępny na stronie fundacji bądź na Facebooku. Organizatorami wydarzenia są: fundacja Aktywnej Rodziny, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warmińskiej oraz Centrum Wspierania Małżeństwa i Rodziny „uMOCnieni”.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Polecam 2024-01-05 06:09:31 79.191.*.*
  Świetna akcja dla małżeństw, które chcą wzrastać w miłości ! :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 0
 • PAUL MARK 2024-01-04 18:42:02 87.205.*.*
  Honorowym prelegentem będzie bidroń z śmiszkiem jako wzorcowa rodzina bandy rudego a patronat będzie sprawował PSL.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 20
 • StadionDlaStomilu 2024-01-04 18:25:37 2a01:11cf:4008:*
  I bardzo fajna akcja, a lewaków oczywiście zapiekło wiadomo gdzie :-)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 10
 • Won z mego życia , stop klerykalizacji Polski, Olsztyn przeprasza za staroń daukszewicza, górskiego 2024-01-04 16:48:41 2a00:f41:826:*
  Fundamentalistyczny , zacofany , patriarchalny kościół katolicki znowu włazi w życie ludzi . Poucza jak żyć . Pogońcie ich do woja , na granicę z Białorusią i Rosją, do oczyszczania ulic ze śniegu .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 21
 • Ha ha ha 2024-01-04 15:20:32 2a01:11cf:400d:*
  A kiedy dla gejów będą? Pytam w imieniu kościoła bo tam ponad połowa ciepła
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 12

www.autoczescionline24.pl