Dziś jest: 24.04.2024
Imieniny: Feliksa, Grzegorza
Data dodania: 2024-03-31 11:32
Ostatnia aktualizacja 2024-04-03 15:37

Redakcja

Lubisz jasne, przestronne pomieszczenia? Poznaj popularne rodzaje drzwi tarasowych!

Lubisz jasne, przestronne pomieszczenia? Poznaj popularne rodzaje drzwi tarasowych!
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Drzwi tarasowe są ważnym elementem wykończenia każdego domu. Pozwalają nie tylko optycznie zwiększyć przestrzeń, ale i zapewniają jej dostęp do dużej ilości naturalnego światła dziennego. Dowiedz się, jakie 4 rodzaje drzwi tarasowych cieszą się największą popularnością!

reklama

Dobór odpowiednich drzwi tarasowych jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa na wygląd domu, oświetlenie pomieszczeń oraz komfort domowników. Przykładem są choćby unikalne drzwi harmonijkowe, idealne dla nowoczesnych wnętrz, których wszystkie skrzydła mogą się składać. Jakie rodzaje drzwi tarasowych są godne uwagi? Poznaj je bliżej!

Drzwi tarasowe harmonijkowe

Tego typu drzwi wyróżniają się wyjątkową estetyką, uzyskaną przez nieszablonowe rozwiązanie składanych w harmonijkę skrzydeł. Regularne pionowe podziały nadają wnętrzu i elewacji nowoczesnego, unikalnego charakteru, natomiast funkcjonalność i wygoda użytkowania doskonale sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach. To sprawdzone rozwiązanie gwarantujące wygodne i szybkie uzyskanie pełnego światła przejścia otwartych drzwi na taras. W zależności od potrzeb, tego typu drzwi mogą zawierać od 2 skrzydeł harmonijkowych do nawet 7. Mechanizm prowadnicy skrzydeł harmonijkowych znajduje się w progu.

Drzwi tarasowe w systemie odstawno-przesuwnym

W przypadku drzwi odstawno-przesuwnych skrzydła znajdują się w jednej linii, a do otwarcia dochodzi za pomocą wysunięcia skrzydła do wewnątrz tak, aby wskoczyło na tor umożliwiający jego swobodne przesunięcie w bok. Odstawno-przesuwny system drzwi wykonany z PVC to najnowsze rozwiązanie w zakresie drzwi tarasowych. Dzięki innowacyjnemu mechanizmowi przesuwu gwarantują lekką i intuicyjną pracę oraz bezpieczeństwo obsługi, co z pewnością docenisz już od pierwszych dni użytkowania!

Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne

W tym systemie skrzydło ruchome za pomocą ruchu klamki najpierw się uchyla, po czym przesuwa po prowadnicy znajdującej się w dolnej części konstrukcji (w ościeżnicy). Rozwiązanie to pozwala na swobodne wietrzenie pomieszczeń – przesuwanie w poziomie umożliwia pełne otwarcie ruchomego skrzydła. Optymalizacja kosztów produkcji decyduje o dużej dostępności produktu również dla klientów z bardziej ograniczonym budżetem. Jeśli zależy Ci na oszczędności, ale i estetyce i nowoczesności drzwi tarasowych, będzie to dla Ciebie świetne rozwiązanie.

Drzwi tarasowe w systemie podnoszono-przesuwnym

Drzwi tarasowe w tym systemie są unikatowym produktem na rynku. Dzięki specjalnym rozwiązaniom technicznym skrzydła stałe są szklone bez ramy, co zwiększa powierzchnię przeszklenia, a więc i pole widzenia. Granica między wnętrzem a otoczeniem praktycznie zanika. Zaletą jest optymalne doświetlenie pomieszczeń oraz oryginalność prezencji. Wybierz tę opcję, jeśli cenisz sobie nowinki techniczne i lubisz się wyróżniać nawet w szczegółach. System pozwala na konstruowanie nawet wyjątkowo dużych przeszkleń.

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl