Kupiłeś produkty spożywcze online? W Olsztynie dostaniesz je za niemal 3 tygodnie

Kupiłeś produkty spożywcze online? W Olsztynie dostaniesz je za niemal 3 tygodnie
Zdjęcie poglądowe
Fot. Google Street View

Doszły do nas sygnały, że chcąc zakupić produkty spożywcze online w Rastach i Carrefourze, trzeba się uzbroić cierpliwość. Dostawca nie zjawi się u nas za dzień czy dwa, a nawet za trzy. W rzeczywistości trzeba czekać minimum 2 tygodnie. Jest to o tyle smutne, że to jedyna z wielkich sieci w naszym mieście, która oferuje taką możliwość.

Zainteresowaliśmy się tematem, po tym jak nasz czytelnik, na co dzień mieszkający w Warszawie, powiedział, że w tamtejszych sieciówkach spożywczych, trzeba niezwykle długo czekać na dostawcę.

W Warszawie jest tragedia, jeżeli chodzi o zakupy online produktów spożywczych. Na zamówienia z Carrefoura czy Auchana trzeba czekać ponad miesiąc. Ciekawe jak sytuacja wygląda w Olsztynie? – zastanawia się Krystian, olsztynianin na co dzień mieszkający w stolicy.

Postanowiliśmy to sprawdzić. W Olsztynie jedyną dużą siecią, która oferuje takie zakupy, jest Carrefour – można zamawiać produkty nie tylko z hipermarketu przy ul. Krasickiego, ale także ze sklepów Rast.

Po rejestracji i wybraniu sklepu, pojawia się okienko zakupowe. Wybraliśmy kotlety schabowe. Gdy przeszliśmy do kasy, system poinformował nas, że… z uwagi na wiele zamówień, terminy dostaw są dosyć odległe.

Drodzy Klienci, tak jak i Wy, my również cały czas pracujemy nad dostosowaniem się do nowej rzeczywistości. Przepraszamy za brak dogodnych terminów.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna i przerosła nas nieco. Z całych sił jednak staramy się, aby realizować dla Was zamówienia. Dodajemy nowe terminy w miarę naszych możliwości, bardzo prosimy o wyrozumiałość.

– możemy przeczytać w komunikacie.

Pierwszy możliwy termin dowozu przypadł na wtorek… 14 kwietnia. Dlaczego?

To i tak jest bardzo wczesny termin. W innym sklepie są terminy majowe. Po prostu bardzo dużo osób korzysta z tej formy zakupu, a platforma nie była przygotowana dla takiej ilości zamówień – poinformowali nas pracownicy biura prasowego firmy.

W Olsztynie niestety w żadnej innej dużej sieci handlowej nie zamówimy produktów spożywczych przez Internet. Auchan i Intermarche nie przewidziały jak dotąd takiej opcji dla stolicy Warmii, natomiast w Lidlu nie ma możliwości zamawiać żywności przez Internet, chociaż np. garnki, wiertarki, grille już tak (termin dostawy to ok. 3 dni robocze).

Warto także nadmienić, że Carrefour przekaże 2 mln zł szpitalom w całej Polsce na walkę z koronawirusem. Chodzi m.in. o zakup respiratorów, środków ochrony osobistej, produktów higienicznych i spożywczych.

Galeria

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • rk 2020-03-29 15:38:51 79.191.*.*
  delikatesy dwójka też dowożą, ale terminy podobne.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • ok 2020-03-28 21:57:19 88.156.*.*
  Niestety Olsztyn to i bez wirusa zakupowa pustynia. Piotr i Paweł czy Alma sprawnie działały online. Obie upadły. Przedłużająca się pandemia trochę przedefiniuje handel i usługi.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • Rob&Bob 2020-03-28 21:49:34 188.146.*.*
  A kolejka kończy się przy dziale z alko i czekasz 40minut. ..syf i komuna zawsze tam była 12 kas 2 Max 3 działające? !
  Odpowiedz Oceń: 1 2 Zgłoś treść