Kukiz'15 o samorządach i zakazie handlu w niedzielę

Kukiz'15 o samorządach i zakazie handlu w niedzielę
Poseł Andrzej Maciejewski na spotkaniu w Olsztynie z członkami oraz sympatykami ruchu Kukiz'15
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

''Samorządy z Kukizem'' i zakaz handlu w niedzielę - to główne tematy, którym była poświęcona sobotnia konferencja prasowa zorganizowana w Domu Rzemiosła w Olsztynie przez Stowarzyszenia na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15 oraz posła Andrzeja Maciejewskiego.

W sobotnie południe Stowarzyszenie na rzecz nowej Konstytucji Kukiz'15, stowarzyszenie Endencja oraz poseł Andrzej Maciejewski zaprosili członków oraz sympatyków ruchu Kukiz'15 do Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie na spotkanie omawiające bieżące wydarzenia polityczne. Podczas zebrania poruszono m.in. kwestię reformy wymiaru sprawiedliwości, ustawę o broni i amunicji, jak również sprawę likwidacji asystentów i doradców w samorządach.

Przed spotkaniem miała miejsce natomiast konferencja prasowa, której głównymi tematami był projekt pod hasłem "Samorządy z Kukizem", jak również kwestia zakazu handlu w niedziele.

- Jesteśmy na etapie rozkręcania projektu "Samorządy z Kukizem" - powiedział portalowi Olsztyn.com.pl poseł na Sejm RP Andrzej Maciejewski z ruchu Kukiz'15. - Mamy pierwsze kandydatury, zgłaszają się również nowe osoby. Dzisiejsze spotkanie ma przede wszystkim za zadanie integrować środowisko skupione wokół marki Kukiz'15. Mamy i Endencję, i stowarzyszenie Kukiz'15. Przedstawiamy dziś również naszego kandydata na wójta gminy Kozłowo w wyborach uzupełniających. To są nasze pierwsze, konkretne próby działań w zakresie wyborów samorządowych.

W kwestii zakazu handlu w niedzielę poseł Maciejewski od tygodnia prowadzi konsultacje społeczne i, jak mówi, "zagłosuje tak, jak zechą tego jego wyborcy".

-  Z handlem w niedzielę powinno podobnie jak z koncesjami na alkohol - mówi Andrzej Maciejewski. I dodaje: - Warszawa nie powinna o tym decydować, a jedynie lokalna społeczność np. w referendum. Ponadto Warmia i Mazury w okresie letnim żyje z turystyki i absurdem byłoby zamykanie wszystkich sklepów w niedzielę.

Zapytaliśmy posła Maciejewskiego również o ostatnie sondaże, które stawiają ruch Kukiz'15 (8 proc.) na trzeciej pozycji, tuż za .Nowoczesną (6 proc.), jednak ze sporą stratą do drugiej Platformy Obywatelskiej (16 proc.).

- Sondaże są ciągle te same: 8 proc. przy dramatycznych spadkach Platformy Obywatelskiej oraz .Nowoczesnej - komentuje Maciejewski. - Wynik ten pokazuje, że mamy ustabilizowaną sytuację. Mamy pewien fundament, na którym pracujemy. Badania za miesiąc wrzesień pokazały, że w moim okręgu wyborczym Kukiz'15 ma poparcie w granicach 12-14 proc. Mamy swój elektorat, jak również dwa biura poselskie: w Olsztynie i Ełku, także środowisko ma się gdzie spotykać i działać. Mam również nadzieję, że integracja będzie coraz większa.

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz