Dziś jest: 19.06.2024
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Data dodania: 2024-05-25 11:45

Redakcja

Który bank wybrać na konto osobiste?

Który bank wybrać na konto osobiste?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Bogata oferta banków w Polsce to dobra wiadomość – jako klienci mamy wybór. Jeśli jednak trzeba już zdecydować, który bank wybrać na konto osobiste – mogą zacząć się schody z decyzją. Jeśli chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby wypaść przy tym możliwie najkorzystniej – zapraszamy do poradnika z najważniejszymi informacjami w pigułce.

reklama

Jak znaleźć korzystne konto osobiste?

Nie ma jednej standardowej odpowiedzi na pytanie o to: jak znaleźć korzystne konto osobiste? W końcu każdy z nas ma inne oczekiwania względem konta oraz priorytety. Jednak to właśnie określenie w sposób indywidualny tych oczekiwań i preferencji jest kluczem do znalezienia najlepszego miejsca do prowadzenia rachunku osobistego.

W tych poszukiwań bardzo pomocny może się okazać ranking kont bankowych online – który w łatwo dostępnej i przejrzystej formie daje nam widok na oferty różnych instytucji, dzięki czemu dużo łatwiej jest je między sobą porównać.

W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste 2024?

Zastanawiasz się w jakim banku konto osobiste? Jest klika kluczowych kwestii, na które należy zwrócić uwagę podczas analizowania ofert rożnych banków. Spójrzmy na najważniejsze!

Na co zwrócić uwagę szukając najlepszego konta osobistego dla siebie?

 • Opłaty – im mniej, tym lepiej. Patrz również na te ukryte.
 • Ilość i dostępność placówek banku – mimo cyfryzacji warto mieć pod ręką oddział.
 • Użytkowanie bankomatów – zarówno pod względem dostępności, jak i ewentualnych opłat.

Możliwe jest dzisiaj znaleźć darmowe konto osobiste lub takie, które wiążą się z niskim kosztem prowadzenia rachunku. Tutaj również – ranking kont bankowych może być bardzo pomocny, jeśli chodzi o rozeznanie w poszczególnych opcjach na rynku.

Zobacz również ranking kont młodzieżowych

Który bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta?

W świecie prowizji, opłat i cenników – warto się zorientować, który bank wybrać na konto osobiste w kontekście finansowym właśnie. Przy czym należy od razu podkreślić, że nie istnieje całkowicie darmowy rachunek oszczędnościowy rozliczeniowy. Można jednak zidentyfikować na rynku takie banki, które nie pobierają opłat za podstawowe usługi – co czyni je bardziej opłacalną opcją od tych, które nie uciekają się od takich rozwiązań.

Najlepsze konto osobiste — oferty banków

Patrząc na to,  który bank wybrać na konto osobiste – koniecznie uwzględnij rodzaj opłat i prowizji, z jakimi masz do czynienia, ale nie tylko. Ważne są również i inne parametry – od wachlarza metod oferowanych płatności przez dostęp do dodatkowych usług i produktów aż po promocje dla konta. Poniżej lista przykładowych ofert banków, wśród których być może jest i ta, jaką uznasz za najlepszą i najbardziej opłacalną. Na zachętę przy każdym banku wyszczególniamy jeden z benefitów.

Oferty dla kont osobistych – jakie banki znajdziemy w rankingach topowych rozwiązań?

 • Nest Konto – Nest Bank – w tym bezwarunkowo bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta.
 • CitiKonto – Citi Handlowy - wydanie i odnowienie karty za 0 zł.
 • VeloKonto – VeloBank – w tym bezwarunkowo bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta.
 • eKonto do usług – mBank - 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce przy wypłacie min. 300 zł.
 • Konto z Lwem Direct – ING Bank Śląski - w tym bezwarunkowo bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta.

Dlaczego warto mieć konto osobiste w banku?

Lepiej będzie Ci określić, który bank wybrać na konto osobiste wybrać – gdy będziesz rozumiał, dlaczego taki rachunek w ogóle warto mieć i prowadzić. Przede wszystkim chodzi o wygodę i bezpieczeństwo rozwiązania, dostęp do karty płatniczej, jak również sprawne opłacanie rachunków. Dzięki posiadaniu konta osobistego w banku zyskujesz dostęp do karty kredytowej, jak również różnego rodzaju inwestycji i lokat.

Jest to również rozwiązanie niesłychanie wygodne podczas podróży za granicę kraju, a szeroka gama usług dodatkowych sprawia, że każdy klient może znaleźć szereg tych dopasowanych do swoich potrzeb, ułatwiających porządkowanie, kontrolowanie i korzystanie z finansów.

Materiał Partnera

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

 • Władek ze Starego Dw 2024-05-26 01:12:12 31.0.*.*
  Najlepszy bank to bank spermy. Pozdrawiam Władek. Wpadajcie na konie :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl