Kto czyta żyje podwójnie - zabierz książkę na wakacje

Wakacje to doskonały czas na czytanie książek. Podczas urlopu wielu z nas nadrabia swoje czytelnicze zaległości. Po jakie książki najchętniej sięgamy?

Dla wielu z nas, nie ma nic bardziej przyjemnego niż chwile spędzone w cieniu drzewa z ulubioną książką w ręku. Kompletując urlopowy bagaż, pamiętajmy więc by znalazła się w nim także książka. Uatrakcyjni ona każdą podróż, oraz zapewni rozrywkę podczas deszczowego dnia. Dzięki niej nasze wakacje staną się dużo ciekawsze.

Podczas wakacji najczęściej sięgamy po lekturę łatwą, miłą i przyjemną. Porzucamy ambitne dzieła światowych klasyków, by sięgnąć po książki bliskie naszemu życiu. W lekturze szukamy oderwania, rozwiązania naszych problemów, czasem pocieszenia. Wybieramy książki, których bohaterowie są podobni do nas. Utożsamiamy się z nimi, czerpiąc dodatkową satysfakcję z czytelnictwa.

Panie podczas wakacji najchętniej sięgają po książki obyczajowe lub romanse. Największą poczytnością cieszą się książki Katarzyny Grocholi, Joanny Chmielewskiej i Moniki Szwaji. Ich bohaterkami są głównie kobiety zakochane lub szukające miłości. Przeżywają wiele przygód, są w różnym wieku a ich życie nie zawsze jest wolne od problemów. Panie podczas wakacji chętnie sięgają także po wszelkiego rodzaju poradniki. Dzięki nim nabywają nowych umiejętności, odkrywają swoje pasje, czy po prostu stają się pewniejsze siebie.

Panowie podczas urlopów wybierają głównie powieści sensacyjne i kryminały. Uwielbiają, gdy w książce „coś się dzieje”. Oczekują, że lektura zapewni im wiele dodatkowych emocji. Królują więc tacy autorzy jak Stephen King, Harlan Coben i Dan Brown. Ich powieści gwarantują panom szereg niespodziewanych zwrotów akcji, których zakończenie trudno odgadnąć. Okazuje się, że książka nie koniecznie musi być tylko przykrym, uczniowskim obowiązkiem. Może ona w ciekawy sposób wypełnić nasz wolny czas. Pamiętajmy, że kto czyta książki, żyje podwójnie, a jego życie nabiera nowego, niepowtarzalnego smaku.

Źródło: Własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna