Kortowiada 2022: rozpoczyna się sprzedaż karnetów

Kortowiada 2022: rozpoczyna się sprzedaż karnetów
Kortowiada 2022
Fot. materiał organizatora

Od dzisiaj (22 lutego) można kupować karnety na Kortowiadę. 61. edycja olsztyńskich juwenaliów, największego festiwalu studenckiego w Polsce, odbędzie się w dniach 1-4 czerwca.

Na scenie głównej Kortowiady 2022 wystąpi 15 artystów. Koncerty zaplanowano od czwartku do soboty. Wzorem minionych lat olsztyńskie juwenalia są biletowane, a liczba karnetów dostępnych w sprzedaży jest ograniczona.

Organizatorzy przygotowali dwa rodzaje wejściówek na koncerty, które odbywać się będą na plaży kortowskiej: normalne i ulgowe. Bilety ze zniżką przeznaczone są dla studentów i pracowników UWM z ważną legitymacją. Karnety są dostępne w sprzedaży internetowej (www.bilety.kortowiada.pl). Warto zajrzeć na stronę Kortowiady, by zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi zakupu wejściówek i regulaminem ich sprzedaży. To ważne, bo nadal obowiązują obostrzenia związane z organizacją imprez masowych.

Ułatwieniem decyzji o zakupie biletów może być rzut oka na listę artystów, którzy zagrają podczas Kortowiady. Wszyscy z nich mogą pochwalić się sukcesami i rzeszami fanów. Do tej pory potwierdzono bowiem, że na scenie głównej wystąpią Kaśka Sochacka, Baranovski, Happysad, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni, Enej i Tymek. W kolejne wtorki organizatorzy będą odsłaniać kolejne karty.

Tak jak to bywało przez lata, w Kortowie pojawią się przedstawiciele różnych gatunków muzycznych. W planach są także wydarzenia towarzyszące. Jedną z atrakcji będzie Silent Party – cicha impreza, podczas której muzyka płynie w słuchawkach każdego uczestnika. Warto pamiętać, że z biletów ulgowych do namiotu Silent Party będą mogli skorzystać posiadacze koszulek kortowiadowych. Ich sprzedaż trwa do 6 marca.

Organizatorzy Kortowiady, czyli Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM, chcą w tym roku jeszcze większą uwagę zwrócić na potencjał Kortowa. Stąd hasło: „Green Camp”.

– Nasza uczelnia określana jest często mianem „Zielonego Uniwersytetu”, promującego ekologię i działającego w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju – tłumaczył jakiś czas temu Piotr Wałejko, przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów UWM w Olsztynie. – Przygotowując festiwal, dbamy o naturalne piękno naszego miasteczka. Juwenalia traktujemy także jako okazję, by pokazać wszystkim osobom spoza UWM zalety naszego kampusu.

 

ARTYŚCI KORTOWIADY

Kaśka Sochacka

Jej singiel „Wiśnia” z debiutanckiej EP-ki o tym samym tytule swoją premierę miał w audycji Piotra Stelmacha i natychmiast zjednał sobie licznych fanów. Ich grono rosło wraz z pojawianiem się kolejnych płyt artystki.

Koncert Kaśki Sochackiej podczas Kortowiady 2022 będzie gratką dla fanów wyrafinowanego popu, miejskiego folku i muzyki alternatywnej.

Baranovski

kilka lat temu dał się poznać dzięki współpracy z grupą XXANAXX, a dziś, już na własną rękę, udowadnia, że jest artystą wszechstronnym: wokalistą, muzykiem, producentem i songwriterem.

Krytycy muzyczni widzą w nim nadzieję polskiego popu i mówią, że jest jednym z najbardziej „radiowych” artystów. Dowodem tego jest choćby piosenka „Lubię być z nią”, która dotarła do pierwszego miejsca oficjalnej listy airplay w Polsce.

Happysad

to zespół, za którym stoi ponad 20 lat doświadczenia na scenie, pozytywna koncertowa energia oraz gotowość do stawiania sobie wyzwań.

Ci, którzy słyszeli już Happysad podczas olsztyńskich juwenaliów, wiedzą, że zespół dobrze dostraja się do atmosfery Kortowa. Ci, którzy jeszcze tego nie doświadczyli, będą mieli taką szansę już na początku czerwca.

Vito Bambino

Podczas koncertu w Kortowie artysta wystąpi z solowym projektem. Jest on, jak mówił w jednym z wywiadów muzyk, filią artystyczną zespołu Bitamina, z którym Vito Bambino jest związany od kilku lat.

Album „Poczekalnia” ukazał się w 2020 r. Utwory, które się składają na tę płytę, są osobistymi wycieczkami zarówno do „kiedyś”, jak i do „teraz”.

Kwiat Jabłoni

Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy i… umiejętność wymykania się etykietkom.

Artyści eksperymentują, czerpiąc inspiracje zarówno z żywiołu muzyki folkowej, jak i rockowej czy elektronicznej.

Enej

To kapela związana z Kortowiadą od wielu lat. Relację zespołu z olsztyńskimi juwenaliami cementuje fakt, że jeden z ich symboli zawdzięczamy właśnie Enejowi. Hymn Kortowiady obchodzi w tym roku swoje 15-lecie!

Fani Eneja będą mieli okazję w wyjątkowy sposób uczcić także inny jubileusz: 20-lecie istnienia olsztyńskiego zespołu łączącego folk z rockiem.

Tymek

to jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Solową karierę otworzył w 2017 roku albumem „Jestem Tymek”, ale przełom w jego karierze pojawił się rok później. Teledysk do piosenki „Język ciała” był wyświetlany na YouTube ponad 150 milionów razy.

Wkrótce możemy się spodziewać nowej płyty, więc wiele wskazuje na to, że uczestnicy tegorocznej Kortowiady będą mieli okazję poznać nowe utwory Tymka tuż po ich premierze.

Artykuł sponsorowany

Tagi: UWM Kortowiada

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Aaa 2022-02-23 00:37:23 79.191.*.*
  A będzie wstęp tylko dla osób zaszczepionych? Bo jeśli będą wpuszczać osoby bez paszportu covidowego to nie ma sensu kupować! Zbyt duże ryzyko i bezmyślność organizatorów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 3
 • Król 2022-02-22 21:20:54 31.60.*.*
  Do zżygania już Ci sami "artyści" na zmianę na Kortowiadzie i na Green Festiwalu. Dajta coś świeżego.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0
 • Byk 2022-02-22 21:18:03 176.221.*.*
  Pippo Bambinno który nie potrafi śpiewać będzie pierdział swoim cienkim "głosikiem" :))))
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • Michał 2022-02-22 15:36:43 79.191.*.*
  Za dopłatą bym na to nie poszedł
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
 • Rodowity Olsztynianin 2022-02-22 13:08:53 5.173.*.*
  Za darmo to za drogo...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0
2147382000