Koronawirus. W weekend policjanci skontrolowali ponad 1100 punktów handlowych i środków komunikacji

Koronawirus. W weekend policjanci skontrolowali ponad 1100 punktów handlowych i środków komunikacji
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Od 15 maja obowiązują nowe zasady związane z koronawirusem. Na zewnątrz nie trzeba nosić maseczki, ale trzeba ją nałożyć w sklepach czy w komunikacji zbiorowej. W miniony weekend policjanci z Warmii i Mazur przeprowadzili ponad 1100 kontroli.

Przypomnijmy, że od 15 maja zmieniły się m.in. zasady obowiązkowego korzystania z maseczek. Nie trzeba z nich korzystać w otwartej przestrzeni przy zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych osób. Trzeba jednak o nich pamiętać wchodząc do lokali handlowych i środków komunikacji zbiorowej.

Policjanci i przedstawiciele sanepidu ciągle sprawdzają, czy obowiązujące przepisy są przestrzegane, a działalność podmiotów gospodarczych odbywa się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. W weekend (15-16 maja) funkcjonariusze i przedstawiciele sanepidu przeprowadzili ponad 1100 kontroli punktów handlowych, blisko 70 kontroli środków transportu oraz 460 kontroli innych obiektów, takich jak punkty gastronomiczne, miejsca organizacji wesel itp.

W trakcie prowadzonych kontroli policjanci ujawnili 163 wykroczenia dotyczące łamania nakazu korzystania z maseczki w określonych sytuacjach. W 6 przypadkach zastosowali postępowanie mandatowe, natomiast w 5 sporządzili dokumentacje, która z wnioskiem o ukaranie trafi do sądów.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Janusz Pisiewicz 2021-05-17 21:21:22 95.160.*.*
    ...i nie znaleźli Babci Kasi?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1