Koronawirus. W Sądzie Okręgowym w Olsztynie do końca kwietnia odwołano rozprawy

Koronawirus. W Sądzie Okręgowym w Olsztynie do końca kwietnia odwołano rozprawy
W Sądzie Okręgowym w Olsztynie do kwietnia zdjęto rozprawy z wokandy
Fot. Sąd Okręgowy w Olsztynie

Prezes i dyrektor Sądu Okręgowego w Olsztynie podjęli decyjzę o zdjęciu z wokandy rozpraw do końca kwietnia. Rozpatrywane będą wyłącznie pilne sprawy.

Przypomnijmy, 12 marca prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie zarządził zdjęcie z wokand spraw do 31 marca. Więcej w temacie: Koronawirus. Ograniczono sprawy w Sądzie Okręgowym w Olsztynie.

W ubiegłym tygodniu władze olsztyńskiego sądu rejonowego poinformowały, że zawieszają rozprawy jeszcze na kwiecień. Teraz podobną decyzję podjęli prezes oraz dyrektor sądu okręgowego. Z wokandy na cały kwiecień zostają zdjęte wszystkie sprawy z wyjątkiem tych pilnych.

W chwili obecnej Sąd jest zamknięty dla interesantów co oznacza, że osobiście nie można załatwić żadnej sprawy, natomiast można się kontaktować telefonicznie, drogą pocztową oraz drogą elektroniczną, kierując zapytanie do konkretnej komórki organizacyjnej.

Do Sądu wchodzą wyłącznie pracownicy (wykonujący pracę w sposób rotacyjny, według grafików dyżurów), sędziowie, ławnicy i strony (tylko w sprawach pilnych, które nie zostały zdjęte z wokand).

Pismo kierowane do Sądu (w tym zapytanie do Punktu inf. KRK) można złożyć wyłącznie do urny umieszczonej w przedsionku budynku sądowego (bez potwierdzenia doręczenia). Opłaty sądowe należy kierować wyłącznie na konta Sądu wskazane na stronie internetowej

- czytamy w oficjalnym komunikacie.

Szczegółowe informacje w tej kwestii można uzyskać w Biurze Obsługi Interesantów  pod numerem tel. 89 521 61 84 oraz w wydziałach sądów.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Poszkodowany zwykły człowiek 2020-03-29 14:43:12 37.47.*.*
  Jest wiele spraw które sądy powinny rozpatrywać - zażalenia, sprzeciwy do złożonych spraw, wnioski złożone, klauzule wykonalności... to nie wymaga wizyt powodów czy pozwanych w sądach! Dlaczego nie mogę uzyskać klauzuli wykonalności z sądu??? Bo wirus sędziom w czym przeszkadza??Nie mogę tym samym ścigać złodzieja który mnie okradł na dużą sumę i przez takie działania sądu będę musiał ogłosić bankructwo!! Sędziowie w lipcu i sierpniu co zamierzają robić?? Urlopy?? Kolejne wakacje będą mieli?? Nic się nie mówi o ich pracy teraz , cisza! Nic się nie pisze ze za to ze nie pracują teraz będą pracowali w lipcu i sierpniu!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0
 • Urzedniczka 2020-03-28 11:35:57 94.254.*.*
  Szanowni Państwo, my tam nadal pracujemy. Obsługa interesantów to tylko 25% tego co widzicie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
 • energetyk 2020-03-28 02:23:32 95.160.*.*
  Śmiech na sali i dramat ludzi, którzy mają tam sprawy. Jak nie sprawy trwające latami przez opieszałość sędziów, to teraz wolne. Ja pomimo wirusa muszę pracować, bo inaczej stracę pracę i nie będę miał za co zapłacić rachunków itd.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 2