Koronawirus. Galeria Warmińska i Aura podejmują dodatkowe środki ostrożności

Koronawirus. Galeria Warmińska i Aura podejmują dodatkowe środki ostrożności
Centrum handlowe "Aura Centrum Olsztyna"
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

W Galerii Warmińskiej oraz w Aurze pojawiły się dozowniki z płynem dezynfekującym w strefach restauracyjnych i toaletach. Łazienki są również dodatkowo dezynfekowane.

- W strefie restauracyjnej pojawiły się specjalne dozowniki z płynem dezynfekującym! Dodatkowo w łazienkach pojawiły się instrukcje dotyczące prawidłowego mycia rąk – informują przedstawiciele Aury oraz Galerii Warmińskiej.

Pomimo tymczasowego zawieszenia imprez masowych i działalności placówek edukacyjnych oraz kulturalnych, dotychczas władze nie wystosowały zarządzenia zawieszającego działalność wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Duże przestrzenie w galeriach pozwalają na zachowanie bezpiecznej, zalecanej odległości – 1,5m i na chwilę obecną nie jest planowane zamknięcia Galerii Warmińskiej i Aury.

Te Centra handlowe – wprowadziły szereg rozwiązań, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zarówno w Aurze, jak i Galerii Warmińskiej oprócz dotychczas stosowanego w toaletach mydła antybakteryjnego, pojawiły się dodatkowo dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Przy każdym dozowniku umieszczona została instrukcje dokładnego mycia rąk. Płyny te znajdują się przy toaletach i strefie restauracyjnej i są uzupełniane w miarę ich dostępności u producentów. Wprowadzono większą częstotliwość mycia i odkażania m.in. toalet, poręczy, uchwytów, wind, bankomatów oraz blatów za pomocą specjalnych środków.

W najbliższym czasie w Aurze i Galerii Warmińskiej oprócz codziennego wietrzenia zaplanowana jest dezynfekcja pasaży za pomocą ozonowania. Wymienione zostaną także filtry w systemach klimatyzacyjnych.

Kierownictwo obu galerii prosi klientów, by zgodnie z zaleceniami ekspertów starali się dokonywać transakcji bezgotówkowych i bezwarunkowo przestrzegali wszelkich instrukcji dotyczących zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa

- czytamy w wydanym komunikacie.

Wszystkie spotkania publiczne w olsztyńskich galeriach zostały odwołane. Kina Helios i Multikino od dziś przez dwa tygodnie zostaną zamknięte. Bilety zakupione w Mulitkinie można zwrócić na stronie internetowej. Przedstawiciele Heliosa wkrótce mają podać informację w tej kwestii.

W strefie restauracyjnej pojawiły się specjalne dozowniki z płynem dezynfekującym! Dodatkowo w łazienkach pojawiły się...

Opublikowany przez Aura Centrum Olsztyna Środa, 11 marca 2020

W łazienkach i pokojach rodzinnych pojawiły się specjalne pojemniki z płynem antybakteryjnym i instrukcje dot. mycia rąk! Dbajcie o higienę zawsze a szczególnie w obecnej sytuacji!

Opublikowany przez Galeria Warmińska Czwartek, 5 marca 2020

Drodzy Widzowie, zgodnie z decyzją Rządu RP o czasowym zawieszeniu działalności instytucji kultury, kina sieci Helios...

Opublikowany przez Kino Helios Polska Środa, 11 marca 2020

Drodzy Widzowie, zgodnie z decyzją Rządu RP o czasowym zawieszeniu działalności instytucji kultury, wszystkie kina...

Opublikowany przez Multikino Polska Środa, 11 marca 2020

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Tak myślę 2020-03-12 10:55:20 88.156.*.*
    Takie plyny do dezynfekcji powinny tez stac przy drzwiach wejściowych do Galerii. Tak samo w innych sklepach i urzedach
    Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść