Koronawirus. Od poniedziałku szpital w Ostródzie wrócił do normalnej pracy

Koronawirus. Od poniedziałku szpital w Ostródzie wrócił do normalnej pracy
Od poniedziałku szpital w Ostródzie wrócił do normalnej pracy. 63 łóżka zostały zapewnione pacjentom zakażonym koronawirusem
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Wojewoda Artur Chojecki, w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia, wydał decyzję, aby szpital w Ostródzie, który od marca do końca maja przyjmował wyłącznie pacjentów zakażonych koronawirusem, wrócił do normalnej pracy.   

Tym samym od poniedziałku (1 czerwca) placówka przyjmuje także chorych z innymi dolegliwościami. To z pewnością dobra wiadomość dla osób cierpiących na poważne choroby i ich rodzin.

Oczywiście, ostródzki szpital w dalszym ciągu może przyjmować ludzi z Covid-19.

Pacjenci z Covid-19 nadal będą mogli być przyjmowani w Ostródzie. Do ich dyspozycji pozostają 63 łóżka, w tym 10 intensywnego nadzoru medycznego i 10 respiratorów. Wcześniej było to 168 łóżek i 24 respiratory – poinformował Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody.

Do dyspozycji pacjentów zmagających się z koronawirusem jest jeszcze Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie.

W obu placówkach przebywa na obecną chwilę 11 pacjentów.

Wojewoda zdjął obowiązek podwyższonej gotowości ze szpitali w Elblągu, Piszu i Giżycku. Miejsca oczekujące na pacjentów z Covid-19 przejmą inni chorzy.

Jednakże, gdyby doszło do kolejnej fali zakażeń, szpital w Ostródzie mógłby z powrotem przekształcić się w placówkę jednoimienną.

Taka sposobność istnieje. Różne scenariusze są możliwe. Teraz w kraju sytuacja jest dobra, dlatego podjęte zostały decyzje o przywróceniu normalnej pracy, nie tylko u nas, ale w całej Polsce. Na pewno teraz łatwiej byłoby przeorganizować pracę szpitala, gdyby znowu doszło do fali zakażeń – dodał Krzysztof Guzek.

Decyzja ta została podjęta po konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia. Jak dotąd na Warmii i Mazurach tendencja zakażeń koronawirusem jest malejąca.

Od początku epidemii na Covid-19 w naszym regionie zachorowało 179 osób. Jedna zmarła, natomiast 151 wyzdrowiało.

2147382000

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Radex 2020-06-01 21:16:36 37.30.*.*
    Ile osób przez te 3 miesiące leżało pod respiratorem chorych na covid19?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
2147382000
2147382000