Koronawirus. Na stadiony i hale wejdzie więcej widzów

Koronawirus. Na stadiony i hale wejdzie więcej widzów
Stadion miejski w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Rząd zniósł kolejne ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Tym razem chodzi o sport. Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało, że na stadiony i hale wejdzie więcej osób. Udostępnionych będzie 50 proc. miejsc.

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów zezwala m.in. na powrót kibiców do hal i sal sportowych, całkowite zniesienie limitów na basenach oraz udział w wydarzeniach i zajęciach sportowych nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie. Przepisy dotyczą wszystkich dyscyplin sportowych.

Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało, że od soboty, 25 lipca, udostępniono 50 proc. miejsc na stadionach, boiskach, salach i halach, basenach, siłowniach, klubach i centrach fitness oraz na obozach sportowych.

Publiczność na obiektach sportowych może zająć co drugie miejsce, w rzędach naprzemiennie. Jeśli miejsca nie będą wyznaczone, to należy zachować 1,5 metra odstępu.

Zasady nie dotyczą widza, który uczestniczy w wydarzeniach:

  • z dzieckiem poniżej 13. roku życia;

  • z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;

  • zasady nie obowiązują osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących

Widzowie muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia miejsca oraz podczas poruszania się na ich terenie. Sprzedaż biletów nadal jest prowadzona wyłącznie drogą elektroniczną. Jeśli wydarzenie odbywa się na otwartym powietrzu, poza obiektem sportowym, to wówczas publiczność nie może wziąć w nim udziału.

Z kolei w zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym może uczestniczyć nie więcej niż 250 osób jednocześnie. To oznacza, że:

  • we współzawodnictwie sportowym, organizowanym w ramach danego wydarzenia sportowego (na przykład trzydniowa impreza biegowa z różnymi biegami - np. 5, 10, 15 km danego dnia) w każdym z tych biegów rozumianych jako współzawodnictwo sportowe, będzie mogło wziąć udział po 250 osób (nie muszą to być różni uczestnicy).

  • w limit 250 osób nie wchodzi obsługa wydarzenia (np. medialna, techniczna, ochrona, wolontariusze).

Na basenach nie obowiązują limity. Natomiast w aquaparkach może być zajęte 75 proc. pojemności obiektu.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz