Koronawirus. Metropolita warmiński, Józef Górzyński, zachęca do modlitwy

Koronawirus. Metropolita warmiński, Józef Górzyński, zachęca do modlitwy
Metropolita warmiński, Józef Górzyński
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W związku z pojawieniem się koronawirusa na terenie Polski, jak również w archidziecezji warmińskiej, arcybiskup Józef Górzyński zachęca do modlitwy w intencji wszystkich, których dotknęła ta epidemia.

Diecezja warmińska zamieściła na swoich stronach komunikat arcybiskupa metropolity warmińskiego, Józefa Górzyńskiego, w sprawie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terytorium Polski, w tym jego obecności na Warmii i Mazurach.

Poniżej publikujemy jego pełną treść:

Komunikat Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego
Metropolity Warmińskiego

                W związku z pojawieniem się koronawirusa na terenie Polski, a także naszej Archidiecezji zachęcam duchowieństwo i wiernych do modlitwy w intencji wszystkich, których dotknęła ta epidemia. Bardzo proszę, żeby podczas każdej Mszy świętej w modlitwie wiernych pamiętać o chorych i ich bliskich, a także o lekarzach i wszystkich pracownikach służby zdrowia. Zachęcam do wspólnego śpiewu suplikacji „Święty Boże, Święty mocny”, błagalnej modlitwy podejmowanej przez wiernych od wieków w chwilach zagrożeń, także jako prośba o ustanie epidemii.

Z Chrystusowym pozdrowieniem,

+ Józef Górzyński
Arcybiskup Metropolita Warmiński

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Wierny 2020-03-12 08:13:46 94.42.*.*
    Tak właśnie kościół dba o wiernych. W czasie gdy zamykane są szkoły, urzędy, uczelnie, księżą nawołują do wspólnej modlitwy podczas mszy. Poziom ignorancji sięga zenitu.
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
  • Stenia 2020-03-07 09:24:30 81.190.*.*
    Lepiej pomagaj w zapobieganiu a nie namawiaj do skupisk ciemnoty żeby się zarażać
    Odpowiedz Oceń: 6 5 Zgłoś treść