Koronawirus. Zakażony sanitariusz szpitala w Działdowie. Nie żyje 82-letnia kobieta

Koronawirus. Zakażony sanitariusz szpitala w Działdowie. Nie żyje 82-letnia kobieta
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Dziś, 18 września, w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 26 zakażeń koronawirusem. Jednym z ognisk wirusa jest szpital w Działdowie, gdzie na Covid-19 zachorował sanitariusz. Zmarła 82-letnia kobieta.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 757 przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce, 17 osób zmarło. W województwie warmińsko-mazurskim jest 26 nowych przypadków. Są to:

- 12 powiat nidzicki: chłopiec, cztery kobiety w średnim wieku, trzy starsze kobiety, czterech starszych mężczyzn - wszyscy w izolacji domowej;

- 7 powiat działdowski: młody mężczyzna - izolacja domowa; czterech mężczyzn w średnim wieku - trzech w izolacji domowej, jeden w szpitalu; starsza kobieta i starszy mężczyzna - szpital;

- 4 Olsztyn: młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku, starsza kobieta i starszy mężczyzna - izolacja domowa;

- 1 powiat olsztyński: chłopiec - izolacja domowa;

- 1 powiat iławski: młoda kobieta - izolacja domowa;

- 1 powiat giżycki: starszy mężczyzna - szpital

- Wśród osób zakażonych m.in.: troje pacjentów i sanitariusz szpitala w Działdowie – poinformował Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

Minionej doby w naszym regionie jedna osoba zmarła. Jest to 82-letnia kobieta ze szpitala w Działdowie, która miała choroby współistniejące.

Jest też dobra wiadomość, wyzdrowiały 3 osoby: jedna z powiatu szczycieńskiego, jedna z powiatu nowomiejskiego oraz jedna z powiatu braniewskiego. Wszyscy przebywali w izolacji domowej.

Od początku pandemii w Polsce na Covid-19 zachorowało 77 328 osób, 2270 zmarło, a 63 312 wyzdrowiało. W naszym regionie koronawirusem zakaziło się 1166 osób, 814 pokonało chorobę, a 10 zmarło.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Juras 2020-09-18 11:43:44 178.235.*.*
    miała całe życie przed sobą, osoby chłodzące bez celu po mieście i bez maseczek, wy macie krew tej kobiety na rękach
    Odpowiedz Oceń: 5 6 Zgłoś treść