Koniec prac na węźle Olsztyn Południe. Można już korzystać z wszystkich łącznic

Koniec prac na węźle Olsztyn Południe. Można już korzystać z wszystkich łącznic
Fot. K. Głębocki, GDDKiA Olsztyn

Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie udostępniła dwie łącznice na węźle Olsztyn Południe. Oznacza to, że do Olsztynka dojedziemy już bez konieczności objeżdżania całego węzła.

Dziś rano etapami wprowadzano organizację ruchu, polegającą na włączeniu do użytku dwóch łącznic - L05a i L05b – na węźle Olsztyn Południe w ciągu trasy S51. Był to ostatni fragment tego węzła obwodnicy Olsztyna, który ciągle był w remoncie.

- Dzięki zakończeniu budowy łącznic kierowcy mogą zjeżdżać z obwodnicy Olsztyna w stronę Olsztynka bez konieczności objeżdżania całego węzła. Łącznica pozwalająca na zjazd z S51 w kierunku Mrągowa pozostanie zamknięta do czasu zakończenia budowy całej obwodnicy – informuje Karol Głębocki, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA w Olsztynie.

Przypomnijmy, że 6 grudnia ubiegłego roku otwarto 10-kilometrowy odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 16, pomiędzy węzłami Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe. Jednak w przypadku tego ostatniego, dokończenia wymagały jeszcze dwie łącznice, które nie mogły zostać wykończone ze względu na postawioną w tym miejscu wytwórnię mas bitumicznych. Po jej rozbiórce drogowcy mogli przystąpić do przygotowania nasypu. Oddanie ich do użytku oznacza koniec budowy węzła Olsztyn Południe, a także zachodniego odcinka obwodnicy miasta.

Fot. GDDKiA Olsztyn

Źródło: własne/GDDKiA Olsztyn

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz