Koniec pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Wysoka nagroda za wskazanie podpalacza

Koniec pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Wysoka nagroda za wskazanie podpalacza
Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym został ugaszony
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna – Mońki, Grajewo

Po wielu dniach walki pożar nad Biebrzą został opanowany. Olsztyńskie samoloty gaśnicze, które brały udział w akcji, wróciły już do portów. Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego wyznaczył 10 tys. zł. nagrody za wskazanie sprawcy podpalenia.

Od 19 kwietnia w parku narodowym nad Biebrzą trwała szaleńcza walka z żywiołem. Więcej na ten temat w artykule: Pożar nad Biebrzą – czy ogień dojdzie na Mazury?. W niedzielę ogień został wstępnie opanowany. Obecnie na miejscu trwa ostateczne dogaszanie.

W akcji ratunkowej parku brali udział strażacy z całej Polski. Również siły z Olsztyna pośpieszyły z pomocą. Z lotniska w Szymanach zostały oddelegowane dwa samoloty gaśnicze.

- Pożar w parku jest już niemal zakończony, więc nasze samoloty również wróciły niedawno do portów – powiedział nam rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, Adam Pietrzak.

Przyczyną pożaru nad Biebrzą było podpalenie łąk. Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego, Andrzej Grygoruk wyznaczył nagrodę za wskazanie winowajcy. Osoba, która poda tożsamość podpalacza, dostanie 10 tys. zł.

Jeżeli posiadasz informacje w tej sprawie, zadzwoń:

Sekretariat Dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego

857 380 620 lub 857 383 000.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz