Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Koniec ery Indykpol AZS Olsztyn. Klub przedstawił nową nazwę i sponsora tytularnego

Koniec ery Indykpol AZS Olsztyn. Klub przedstawił nową nazwę i sponsora tytularnego
Zmiana nazwy siatkarskiej drużyny występującej w PlusLidze. Od dziś (25 czerwca) będzie to Energa Indykpol AZS Olsztyn
Fot. Aleksandra Laskowska / Olsztyn.com.pl

Trzy silne marki, wspólna wizja i nowy rozdział w historii olsztyńskiej siatkówki. Indykpol, Energa SA z Grupy ORLEN oraz AZS Olsztyn rozpoczynają współpracę, której symbolem jest nowa nazwa drużyny - Energa Indykpol AZS Olsztyn. Partnerstwo oparte na wspólnych wartościach, odpowiedzialności społecznej i zaangażowaniu w rozwój lokalnej społeczności, ma stać się impulsem do dalszego wzmacniania jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych Warmii i Mazur.  

reklama

Olsztyńska siatkówka od 75 lat stanowi ważny element tożsamości Warmii i Mazur. To historia tworzona przez pokolenia zawodników, trenerów, działaczy i kibiców, którzy wspólnie budowali markę AZS Olsztyn. Dziś ten dorobek staje się fundamentem nowego etapu rozwoju klubu.

Współpraca Energii SA z Grupy ORLEN, Indykpolu SA Grupa Drosed oraz klubu, jest oparta na synergii, wzajemnym zaufaniu oraz wspólnych wartościach, których fundamentem jest odpowiedzialność za rozwój lokalnej społeczności. Każda z marek wnosi do projektu swoje unikalne doświadczenie, tworząc spójną wizję wspierania sportu i budowania trwałych relacji z mieszkańcami regionu. Umowę podpisano na dwa lata. 

Nowe partnerstwo to nie tylko zmiana nazwy, ale przede wszystkim rozpoczęcie współpracy ukierunkowanej na długofalowy rozwój sportu oraz inicjatywy społeczne i edukacyjne w regionie. Połączenie potencjału Energi SA, Indykpolu oraz Klubu, ma tworzyć realną wartość zarówno na boisku, jak i poza nim.

Indykpol AZS Olsztyn to dla nas przykład klubu, który łączy sportowe ambicje z wyjątkową społecznością kibiców. To miejsce, gdzie siatkówka budzi emocje, integruje ludzi i tworzy silną lokalną tożsamość. Widzimy również ogromną wartość w atmosferze panującej wewnątrz drużyny oraz stabilnym rozwoju całej organizacji. Dlatego naturalnym krokiem jest dla nas rozszerzenie współpracy i objęcie roli sponsora tytularnego. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej historii i wspólnie budować przyszłość klubu oraz kolejne sportowe emocje dla kibiców – mówi Magdalena Marszałkowska, dyrektor Departamentu Marketingu w Enerdze SA.

- Od 2010 roku jesteśmy nieprzerwanie związani z olsztyńską siatkówką. Przez te 16 lat wspólnie przeżywaliśmy sukcesy, ale także trudniejsze momenty, które są nieodłączną częścią sportu. Konsekwentnie wspieramy naszą drużynę, a za tym zaangażowaniem stoi prywatny kapitał oraz troska o ludzi i miejsce, z którego się wywodzimy. Od początku jest to partnerstwo oparte na wspólnych wartościach i zaufaniu. Dzisiejszy sport na najwyższym poziomie wymaga udziału wielu partnerów, dlatego poszerzenie grona sponsorów postrzegamy jako naturalny krok w rozwoju klubu i wzmocnienie jego pozycji w nadchodzących rozgrywkach – mówi Edyta Łuczyńska, dyrektor zarządzająca ds. komercyjnych w Indykpol S.A.

Jak podkreśla Tomasz Jankowski, prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, rozpoczęta współpraca otwiera przed klubem nowy etap rozwoju. [Zobacz również: Indykpol AZS zyska nowego sponsora tytularnego? Rozmawiamy z prezesem, Tomaszem Jankowskim [WIDEO]]

- Olsztyńska siatkówka od 75 lat budowana jest na wspólnocie ludzi, którzy wierzą w sport i jego znaczenie dla regionu. Dzisiejszy dzień to ważny moment w naszej historii, ponieważ rozpoczynamy współpracę opartą na partnerstwie równych stron – Energi SA z Grupy ORLEN, Indykpolu oraz naszego Klubu. Wierzymy, że połączenie doświadczenia i zaangażowania wszystkich partnerów pozwoli nam wzmocnić Klub, a także jeszcze mocniej angażować się w życie lokalnej społeczności. To dla nas nowa energia i duża odpowiedzialność, ale również ogromna szansa na dalszy rozwój - podkreśla Jankowski. 

Pod nazwą Energa Indykpol AZS Olsztyn, drużyna rozpocznie rywalizację w sezonie 2026/2027 PlusLigi, kontynuując wieloletnią tradycję olsztyńskiej siatkówki i budując jej nowy rozdział.

Źródło: Własne, Indykpol AZS Olsztyn

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

Proponowane artykuły