Konfrontacja postaw olsztyńskich twórców

Od wczoraj do 24 stycznia, w Galerii Sztuki Współczesnej BWA, oglądać można wystawę pokonkursową VI Olsztyńskiego Biennale Plastyki '' O Medal Prezydenta''. Współorganizatorem wydarzenia jest olsztyński oddział Związku Polskich Artystów Plastyków.

Olsztyńskie Biennale to cykliczna, najważniejsza prezentacja twórczości olsztyńskich artystów z ostatnich dwóch lat. Podstawowym zadaniem biennale jest aktywizacja miejscowego środowiska artystycznego, a także ukazanie olsztyńskiej publiczności obecnego stanu rodzimej plastyki.

Na wystawie pokonkursowej prezentowane są zazwyczaj malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, tkanina, fotografia i sztuki multimedialne. Sam konkurs ma na celu uzyskanie prac o wysokich walorach artystycznych prezentujących twórczość środowiska plastycznego regionu. W tym roku  wpłynęło 145 prac - 49 autorów. Spośród nich, jury dokonała wyboru  120, które trafiły na wystawę pokonkursową oraz przyznała nagrody:

GRAND PRIX – MEDAL PREZYDENTA - Julita Wiench

I NAGRODA Weronika Tadaj-Królikiewicz


II NAGRODA Tomasz Witkowski


III NAGRODA  Leszek Sokoll


I WYRÓŻNIENIE Maja Baranowska

II  WYRÓŻNIENIE Violetta Kulikowska-Parkasiewicz

III  WYRÓŻNIENIE Robert Listwan


WYRÓŻNIENIA HONOROWE:  Aleksander Woźniak  
Źródło: Własne/UM Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • spline 2009-12-15 08:55:04
    Zabawne, że nie opublikowaliście zwycięskich prac (albo choćby Grand Prix)- przecież to było istotą całego tego zamieszania. Jest wystawa ale fotografia takiej pracy byłaby lepsza niż te kubki z pędzlami i może skłoniłaby czytających do odwiedzenia BWA by zobaczyć inne prace.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0