Kolizja w centrum Olsztyna. Kobieta w zaawansowanej ciąży trafiła do szpitala

Kolizja w centrum Olsztyna. Kobieta w zaawansowanej ciąży trafiła do szpitala
Fot. Edyta Niedziałkowska

Do zderzenia dwóch aut doszło około godziny 12.00 w centrum miasta.  Na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i ulicy Kościuszki przez około godzinę tworzyły się korki.

Do zdarzenia doszło dziś, 5 marca, około południa na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i ulicy Kościuszki w centrum miasta. Jak wynika z ustaleń olsztyńskich policjantów, sprawcą zdarzenia był 66-letni kierowca, jadący samochodem marki audi Q5.

- Kierowca, jadąc ulicą Kościuszki od strony dworca, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo kierowcy auta marki audi A4. Doszło do zderzenia tych pojazdów. Dwie osoby jadące autem audi A4 - mężczyzna i kobieta w zaawansowanej ciąży - trafiły do szpitala. Nie mamy jeszcze informacji o ewentualnych obrażeniach - informuje nas asp. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Na miejscu pracują policjanci. Utrudnienia mogą potrwać do około godziny 14.00.

[AKTUALIZACJA]

Około godziny 13.00 skrzyżowanie zostało w pełni odblokowane. Ruch odbywa się bez utrudnień.

Galeria

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

 • Trzeźwo myslący ale wolno 2019-03-06 21:32:42 89.228.*.*
  Za dużo tu jest pisania o mysleniu na które tak na prawdę . . . nie ma czasu i jest buum! Co da myslenie, wjedziesz na skrzyżowanie za wolno, masz już z prawej ciąg i głupiejesz a z tyłu jeszcze cisnieniowca trąbiącego lub mrygającego i co? Każdy normalny człowiek /kierowca/ nie musi ale może mieć z tym problem, więc nie eliminujcie z góry takiego kogos z możliwosci kierowania pojazdem. Rajdowcy giną, policjanci kasują radiowozy, karetki pogotowia jeżdżą po rowach a i ci z SOP i żandarmerii rozpiżają drogie limuzyny, wszystko z braku myslenia??? Trzeba mądrze bezpiecznie oznakowywać i ułatwiać życie ludziom a nie cwaniakować i wciąz się spieszyć.
  Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść
 • Krzchu990 2019-03-05 21:28:30 217.99.*.*
  Dalej niech robia kolizyjne skrzyżowania, gratuluję dla tych ludzi co wymyślili absurdalne kolizyjne skrzyżowania. W Kaliszu czegos takiego nie ma. Obudzcie sie ludzie musza przywrocic skrzyżowania bezkolizyjne..
  Odpowiedz Oceń: 6 11 Zgłoś treść
 • m.a. 2019-03-05 21:09:39 83.9.*.*
  Zdecydowanie powinna powrócić zielona strzałka w cały Olsztynie. Nie wiem dlaczego zniknęła. Chodzi przecież o bezpieczeństwo.
  Odpowiedz Oceń: 7 5 Zgłoś treść
 • Adam 1974 2019-03-05 13:31:53 95.160.*.*
  Ciekawe ile jeszcze potrzebnych wypadków - albo kto musi zginać? aby na takich skrzyżowaniach gdzie dochodzi ciągle do wypadków powróciły strzałki do lewo skrętu... Może jakiś dziennikarz przedstawi nam jak wygląda sytuacja-do ilu wypadków doszło na skrzyżowaniach gdzie znikła sygnalizacja....!
  Odpowiedz Oceń: 12 14 Zgłoś treść