Kolejny fragment obwodnicy Olsztyna otwarty [ZDJĘCIA]

Kolejny fragment obwodnicy Olsztyna otwarty [ZDJĘCIA]
Fot. Karol Głębocki/GDDKiA Olsztyn

Dziś, 1 lutego, oficjalnie otwarto kolejny odcinek obwodnicy stolicy Warmii i Mazur pomiędzy węzłami Olsztyn Wschód i Olsztyn Jaroty. Stanowi on 9-kilometrową część południowej obwodnicy Olsztyna realizowaną w ramach drogi S51.

Oddany do użytku kierowców odcinek Olsztyn Wschód-Olsztyn Jaroty to fragment tej części obwodnicy Olsztyna powstającej w ciągu drogi S51, omijającej miasto od południowo – wschodniej strony od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód.

Droga zlokalizowana jest na terenie Olsztyna i gmin Stawiguda, Purda, Barczewo. Przebiega od drogi S51 w sąsiedztwie miejscowości Tomaszkowo poprzez okolice miejscowości Bartążek, Szczęsne, Klebark Mały do drogi nr 16 w okolicy Wójtowa. Połączenie z siecią dróg lokalnych zapewnią węzły Olsztyn Jaroty, Olsztyn Wschód oraz Olsztyn Pieczewo.

W ramach tej inwestycji, w budowie pozostaje jeszcze część obwodnicy od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Jaroty, której termin zakończenia to koniec kwietnia tego roku. Sam węzeł Pieczewo ma być gotowy w połowie czerwca tego roku.

Obwodnica Olsztyna w ciągu S51 połączy się na węźle Olsztyn Południe z oddanym do ruchu 6 grudnia ubiegłego roku odcinkiem obwodnicy w ciągu DK16 Olsztyn Zachód – Olsztyn Południe.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Jasowidzka 2019-02-02 16:59:18 37.47.*.*
    Organizatorzy otwarcia nie zaprosili władz Olsztyna na otwarcie tej części obwodnicy! Dlaczego? Czyżby Grzymowicz był w niełasce? Sojusz z PO będzie go duźo kosztować. Także mieszkańców miasta
    Odpowiedz Oceń: 9 4 Zgłoś treść
  • Babcia Hela 2019-02-01 19:34:09 88.156.*.*
    Nareszcie! Czekamy na ostatni odcinek. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w realizację. To realizacja nie na rok czy dwa ale na długie lata. Trzymam kciuki za Dywity aby tez się ogarnęły.
    Odpowiedz Oceń: 12 4 Zgłoś treść