Kolejne utonięcia na Warmii i Mazurach

Upały dają się we znaki. Każdy z nas chce się ochłodzić korzystając z kąpielisk, których na Warmii i Mazurach nie brakuje. Niestety często kończy się to tragicznie.

Upały dają się we znaki. Każdy z nas chce się ochłodzić korzystając z kąpielisk, których na Warmii i Mazurach nie brakuje. Niestety często kończy się to tragicznie.
Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Zgon w gminie Piecki. Około godziny 11.30 na terenie ośrodka wczasowego, 21-letni mężczyzna wszedł na pomost wyłączony z użytkowania i skoczył do wody na tzw. główkę.

Jak ustalili policjanci, woda w tym miejscu nie miała więcej, niż pół metra głębokości. Nieprzytomnego mężczyznę natychmiast przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. 21-latek doznał urazu kręgosłupa.

Do drugiego tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę na plaży w Mrągowie. Oficer dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że nad wodą zaginął młody mężczyzna. Na pomoście znaleziono tylko buty i koszulkę. Sprawdzenie okolicznych barów i ulic nie przyniosło rezultatu. Podczas akcji poszukiwawczej, wyciągnięto z wody ciało poszukiwanego 27-latka.

Policjanci ustalili, że do tragicznych dwóch zdarzeń, które miały miejsce podczas weekendu przyczynił się alkohol. Okoliczności obu przypadków wyjaśnia Policja i Prokuratura.

Od początku wakacji w wodach Warmii i Mazur utonęło już 27 osób.

Źródło: KWP Olsztyn/własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • dddd 2010-08-16 16:39:11 83.9.*.*
    Czy ktos wie co sie stalo dziewczynie przygniecionej w niedziele przez samochod(stoczyl sie ze skarpy) na plazy w Likusach(j.Krzywe)??? Nigdzie ani slowa na ten temat... Strasznie to wygladalo,auto sciagnelo ja pod soba z polowy gorki! pogotowie, policja, straz... i zero informacji.Troche dziwne, to celowe dzialanie? No tak wyglada, bo wypadek naprawde nietypowy.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0