Dziś jest: 19.04.2024
Imieniny: Adolfa, Leona, Tymona
Data dodania: 2015-10-03 17:52

KKS Olsztyn nie sprostał na inaugurację gościom z Pabianic [ZDJĘCIA]

Wystartowała I liga koszykówki kobiet. Na inaugurację KKS Olsztyn przegrał z Grot Alles Pabianice 70:83. - Nie poznałem swojego zespołu, bowiem zagrały jak staruszki pierwsze dwie kwarty - mówił po spotkaniu trener olsztynianek Tomasz Sztąberski.

Do zespołu przed rozpoczęciem rozgrywek dołączyły dwie zawodniczki - Kamila Płatek i Natalia Urbaniak. Płatek to ubiegłoroczna kadetka, która będzie występować w zespole juniorskim, natomiast Urabniak w poprzednim sezonie grała w Mon-Polu Płock. Z drużyny odeszła natomiast tylko jedna zawodniczka. Jest nią Jolanta Wichłacz, która tym roku pisze prace magisterską, jak również podjęła pracę zawodową.

Na inaugurację koszykarki KKS-u Olsztyn przegrały z Grot Alles Pabianice. - Nie poznałem swojego zespołu, bowiem zagrały jak staruszki pierwsze dwie kwarty. To była koszykówka. To była gra staruszek: dostojna, bez polotu, bez agresji - powiedział po meczu Tomasz Sztąberski, szkoleniowies KKS-u Olsztyn.

Lepiej w grze olsztynianek wyglądały już trzecia i czwarta kwarta. Niestety, zdobycze punktowe nie pozwoliły na osiągnięcie końcowego zwycięstwa.

- Do przerwy na dziewięć "trójek" jakie zdobył zespół z Pabianic - siedem zdobył w pierwszych dwóch kwartach. Z 18 punktów straty zeszliśmy na 7. Wydawało się, że już je mamy, ale mądrość i dojrzałość Szymańskiej i Okonek dały za chwilę ponownie 12 oczek dla przeciwnika. Taka jest koszykówka. Najbardziej smuci nie tylko wynik, ale uraz Iwony Polak - dodał Sztąberski.

Zespół KKS-u Olsztyn na zapleczu Tauron Basket Ligi Kobiet będzie mierzył się z następującymi zespołami: AZS Uniwersytet Gdański, AZS Uniwersytet Warszawski, PTS Lider Pruszków, KS Basket 25 Bydgoszcz, Pszczółka AZS UMCS II Lublin, SMS PZKOSZ Łomianki, SMS PZKOSZ II Łomianki i Politechnika Gdańska.

KKS Olsztyn - Grot Alles Pabianice 70:83 (17:29, 17:19, 19:19,17:16)

KKS Olsztyn: Kamila Płatek - 2, Natalia Urbaniak - 6, Joanna Markiewicz - 5, Natalia Żukowska - 6, Aneta Burandt - 19, Wiktoria Bałdyga - 2, Iwona Polak - 3, Alicja Minczewska - 17, Ksenia Zajączkowska - 10