Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2023-07-20 09:00
Ostatnia aktualizacja 2023-07-21 10:03

Krzysztof Brągiel

Katastrofa lotnicza pod Warszawą. Potrzebna krew [AKTUALIZACJA] [SPROSTOWANIE]

Katastrofa lotnicza pod Warszawą. Potrzebna krew [AKTUALIZACJA] [SPROSTOWANIE]
Potrzebna jest krew dla instruktora skoków spadochronowych, który ucierpiał w katastrofie pod Warszawą. Ponad tydzień temu brał udział w pikniku lotniczym w Gryźlinach
Fot. Michał Kontraktowicz / Facebook

W poniedziałek (17 lipca) w Chrcynnie (Mazowieckie) samolot cessna podczas lądowania uderzył w hangar, w którym ludzie schronili się przed burzą. Jednym z poszkodowanych został Artur "Zielony" Zieliński, który ponad tydzień temu brał udział w pikniku lotniczym w Gryźlinach. O oddawanie krwi dla Zielińskiego apelują m.in. Michał Kontraktowicz, wójt Stawigudy i starosta olsztyński, Andrzej Abako. [AKTUALIZACJA] Niestety złe wieści dotarły do nas z Warszawy. Artur Zieliński zmarł w szpitalu. 

reklama

Zieliński miał brać udział w pikniku lotniczym w Gryźlinach (9 lipca), podczas którego skoki ze spadochronem oddali Abako i Kontraktowicz. Dziś obaj przyłączają się do apelu żony, Marzeny Zielińskiej, i proszą o oddawanie krwi dla poszkodowanego. - Lato to czas, kiedy zapotrzebowanie na krew jest jeszcze większe, niż na co dzień – podkreślają w mediach społecznościowych.

Mężczyzna posiada grupę ARh (-) i przebywa na OIOM w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. Dowolną grupę krwi można oddać w punkcie warszawskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. - Oddając krew podajcie informację dla kogo ją oddajecie tj. Artur Zieliński Szpital Bródnowski (OIOM) – wyjaśnia Zielińska.

W poniedziałkowej katastrofie zginęło 5 osób, 8 zostało rannych, a kilkanaście poszkodowanych. Jak podają media śmierć ponieśli: pilot cessny, student WAT, pracownik baru w hangarze, na który spadł samolot i kobieta, która wraz z ciężarną córką schroniła się przed załamaniem pogody. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii. Wśród najbardziej prawdopodobnych podaje się złe warunki atmosferyczne.

AKTUALIZACJA, czwartek, 20 lipca

Artur Zieliński zmarł w szpitalu w Warszawie. Jest szóstą ofiarą poniedziałkowego wypadku cessny w Chrcynnie. O śmierci w środę wieczorem (19 lipca) poinformowała żona, Marzena Zielińska. 

Dzisiaj odszedł od nas mój największy przyjaciel, towarzysz życia, partner motocyklowy i nurkowy, instruktor spadochronowy, żołnierz, człowiek z ogromnym sercem dla ludzi i wielką pasją (...) Bardzo dziękuję Wam za to, że wspólnie z Zielonym udało nam się zmobilizować taką masę ludzi do oddania krwi

- czytamy w mediach społecznościowych Zielińskiej.

SPROSTOWANIE, piątek, 21 lipca

W powyższym artykule błędnie określaliśmy tragicznie zmarłego "pilotem", podczas gdy Artur Zieliński był instruktorem skoków spadochronowych. Serdecznie przepraszamy za wprowadzenie w błąd. 

Czytaj również:

Tak wyglądał IX Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach [WIDEO]

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

  • Migotka 2023-07-19 19:17:24 83.18.*.*
    Najpierw organizują cyrk, robią spęd bydła do stodoły, a potem płacz o krew. Czemu nie zachowano minimum zasad bezpieczeństwa? Jak ktos wali maszyną w ludzi to powinien płacić ze swojej kieszeni. W ttm przypadku organizatorzy, którzy nie zabezpieczyli terenów gdzie poruszaja sie maszyny od ludzi.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 5
  • PIlocik 2023-07-19 10:38:21 176.221.*.*
    Niech się lepiej zainteresują co się dzieje w Gryźlinach na pseudo lądowisku. Całkowity brak nadzoru nad ruchem lotniczym na tym terenie.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 2

www.autoczescionline24.pl