Dziś jest: 31.07.2025
Imieniny: Heleny, Ignacego
Data dodania: 2025-07-30 11:12

Krzysztof Brągiel

Kaplityny. Na DK16 zapalił się samochód osobowy [ZDJĘCIA]

Kaplityny. Na DK16 zapalił się samochód osobowy [ZDJĘCIA]
Służby walczyły z pożarem samochodu na DK16 w gminie Barczewo
Fot. OSP w Barczewie

Gorąco było wczoraj (29 lipca) na drodze krajowej nr 16 pod Olsztynem. Na wysokości miejscowości Kaplityny zapalił się samochód osobowy.

reklama

We wtorek około godziny 14 służby interweniowały na DK nr 16 w Kaplitynach (gmina Barczewo). Doszło tam do pożaru osobowego renault.

Po przybyciu na miejsce straży pożarnej pojazd był całkowicie objęty ogniem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody w natarciu na palący się samochód.

Konieczne było też zakręcenie zaworu na butli LPG oraz wsparcie psychiczne wobec uczestników zdarzenia. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono pogorzeliska przy pomocy kamery termowizyjnej.

Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Do działań zadysponowano zastęp 309N04, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policję – podała Ochotnicza Straż Pożarna w Barczewie.

Źródło: OSP w Barczewie, własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz