Joanna Mucha w Olsztynie. Jaka jest jej wizja Polski?

Joanna Mucha w Olsztynie. Jaka jest jej wizja Polski?
Joanna Mucha jest kandydatką na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. W czwartek przyjechała do Olsztyna, aby zaprezentować swój program
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

Była minister sportu i turystyki (w latach 2011-13) w czwartek wieczorem spotkała się z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej. Powodem są wybory przewodniczącego partii, a Joanna Mucha jest jednym z kandydatów.

Joanna Mucha jest jedną z kandydatów na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Dlatego też jeździ po miastach w całej Polsce, aby przedstawić swój program. W czwartek przyjechała do Olsztyna.

Byłam nad jez. Krzywym i zobaczyłam, jak pięknie jest zagospodarowany teren wokół. Do tego w Olsztynie jest śliczne Stare Miasto, różniące się od lubelskiego – powiedziała w rozmowie z nami Joanna Mucha.

Wieczorem spotkała się z działaczami Platformy Obywatelskiej z regionu, aby przedstawić swój program.

Każdego dnia spotykam się w innym miejscu. Kampania jest bardzo krótka, dlatego tym bardziej chcę dotrzeć do jak największego grona osób. Ponieważ jestem pierwszą kandydatką w Olsztynie, to mam nadzieję, że na spotkanie przyjdzie wiele osób – dodała kandydatka.

Jak wygląda projekt Joanny Muchy? Podzieliła go na dwie część – propozycje dla partii oraz program dla Polski.

Chcę, aby państwo pomagało i chroniło obywateli m.in. przed bankami sprzedającymi zawyżone kredyty lub korporacjami wykorzystującymi pracowników – wyjaśniła.

Jej zdaniem państwo powinno wywiązywać się z obowiązków. Za przykład podała służbę zdrowia.

Powinna być przestawiona na profilaktykę. Jeżeli ludzie z małych miejscowości nie mają jak dojechać na badania, to te badania powinny przyjechać do nich. Jest to trudne, ale znacznie tańsze niż to, gdyby zmarli nie otrzymując pomocy na czas – dodała kandydatka na przewodniczącą PO.

Chce także uprościć procedury urzędnicze. Jej zdaniem, aby dzisiaj coś załatwić w urzędzie, trzeba chodzić od okienka do okienka.

Państwo musi się przestawić z myślenia o tym, żeby łatwiej było urzędnikom, na to żeby lepiej żyło się ludziom – zaznaczyła.

W rozmowie z nami powiedziała, że ma świadomość, że jej program nie dotrze do wszystkich.

Uważam jednak, że sianie idei prędzej czy później da plony. Niech one kiełkują – na zakończenie dodała Joanna Mucha.

Pozostałymi kandydatami na przewodniczącego PO są: Bogdan Zdrojewski, Bartosz Arłukowicz, Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz.

Komentarze (12)

Dodaj swój komentarz