Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2024-02-28 08:30

Aleksandra Sawczuk

Joanna Karpińska-Koźlik zawalczy o fotel włodarza gminy Lubomino z ramienia KO [WIDEO]

Joanna Karpińska-Koźlik zawalczy o fotel włodarza gminy Lubomino z ramienia KO [WIDEO]
Joanna Karpińska-Koźlik kandydatką Koalicji Obywatelskiej na wójta gminy Lubomino
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W poniedziałek (26 lutego) w Lidzbarku Warmińskim odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono kandydatów, ubiegających się o funkcje burmistrzów oraz wójtów z ramienia Koalicji Obywatelskiej w regionalnych miejscowościach. O fotel wójta gminy Lubomino 7 kwietnia zawalczy Joanna Karpińska-Koźlik.

reklama

Od 25 lat wójtem gminy Lubomino jest Andrzej Mazur. W tym roku planuje przejść na zasłużoną emeryturę, a na swoją następczynię wskazał Joannę Karpińską-Koźlik, która do tej pory pełniła funkcję zastępcy wójta oraz sekretarza gminy.

Kandydatka rekomendowana przez Koalicję Obywatelską jest absolwentką prawa oraz ma 9-letnie doświadczenie w pracy w urzędzie marszałkowskim.

Andrzej Mazur zaznaczył podczas konferencji, iż Karpińska-Koźlik posiada potrzebne umiejętności w zdobywaniu środków unijnych.

- Prosiłem Asię, żeby wspomogła gminę Lubomino w pozyskiwaniu środków, szczególnie na oświatę. Skończyło się to kilkumilionową dotacją, w niektórych placówkach nawet trzykrotnie – mówił.

Andrzej Mazur, urzędujący wójt gminy Lubomino, zarekomendował na swoją następczynię Joanną Karpińską-Koźlik

Z kolei Joanna Karpińska-Koźlik zapewniła, iż w swoich działaniach będzie chciała postawić na współpracę i zapewnić gminie Lubomino dalszy, zrównoważony rozwój w trzech wymiarach: społecznym, gospodarczym i przestrzennym.

- Lata od 2018 r. do czasu bieżącego to okres intensywnej pracy na rzecz rozwoju gminy Lubomino i mam nadzieję, że bagaż doświadczeń i zdobyta wiedza, pozwolą na sprawne zarządzanie gminą oraz na jej dalszy, zrównoważony rozwój w trzech wymiarach: społecznym, gospodarczym i przestrzennym. Pamiętajmy, że sama osoba na stanowisku wójta nie jest w stanie zabezpieczyć stabilności samorządu terytorialnego. Bez drugiego organu nie jesteśmy w stanie sprawnie zarządzać. Osoby, które razem ze mną będą 7 kwietnia prosiły o państwa zaufanie, to ludzie, podobnie jak ja, z wieloletnim doświadczeniem i trwałością działań, a także z czynną gotowością do podjęcia wszelkich inicjatyw na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny, czyli gminy Lubomino – tłumaczyła kandydatka.

 

Galeria

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • Patriota PL 2024-03-07 21:03:38 46.205.*.*
  Ciekawe czy Program: "Praca dla znajomych i mężów żon pracujących w Gminie ", dalej będzie kontynuowana? Zróbcie coś dla ludzi a nie dla siebie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1
 • Na wschodzie bez zm 2024-03-05 06:11:33 2a01:11cf:41b:*
  25 lat to ćwierć wieku bycia sobie panem. Teraz potrzebna jest marionetka, tam robią co się karze,radni dobrani do niej mają zobowiązania wobec tego wójta. On jej ich znalazł. Ona ludzi po wsiach nie zna... kobieto po co Ci to. Było u tego ministra siedzieć. Partie mają mało cyrku w parlamentarnych wyborach to na samorządach przedstawienia robią. A ludzie żądał sensacji, szkół musi być. Kto się przebije... mur z partii.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0
 • Na wschodzie bez zm 2024-03-05 06:10:59 2a01:11cf:41b:*
  25 lat to ćwierć wieku bycia sobie panem. Teraz potrzebna jest marionetka, tam robią co się karze,radni dobrani do niej mają zobowiązania wobec tego wójta. On jej ich znalazł. Ona ludzi po wsiach nie zna... kobieto po co Ci to. Było u tego ministra siedzieć. Partie mają mało cyrku w parlamentarnych wyborach to na samorządach przedstawienia robią. A ludzie żądał sensacji, szkół musi być. Kto się przebije... mur z partii.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2
 • Mieszkaniec 2024-03-03 08:00:27 31.60.*.*
  Pracowała dla ministra i przeszła do wójta ?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0
 • Obiektywnie 2024-03-02 17:59:19 2a00:f41:8d5:*
  Najgorsze jest to, że pisząc taki komentarz znowu ktoś próbuje zrobić sobie kampanię i oczernić brudną grą kontr kandydata :) błaznowanie na sesjach również było dla dobra mieszkańców? :) dramat. Najlepiej wypowiadać się na tematy o których nie ma się zielonego pojęcia ;) może czas pokazać jak to się robi i w wolontariacie zrobić coś dla społeczności. Spróbować swoich sił przy organizacji jakichś imprez lub inicjatyw społecznych. Ehh… kłapać gębą może każdy i oceniać. Chcesz zacząć zmieniać świat - zacznij od siebie ;) pozdrawiam
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 7
 • Lubomino 2024-03-02 07:03:26 83.28.*.*
  Proszę zobaczyć jak sponsorowana kampania przez partie PO, poleca kandydatkę, która będzie dalej kontynuować polityka obecnego Wójta. Przez wszystkie lata zatrudniani znajomi szczególnie rodzina Gęb.... i członków rady gminy. Pan wójt nie nie był dla mieszkańców tylko dla wybrańców, przez lata spełniał swoje zachcianki takie jak np. rozbudowa gminy, która obciąży naszą gminę Ok 2 mln. A gdzie drogi? Czy sieć kanalizacyjna w kierunku Wolnicy ? Heh Pani Asiu powodzenia, ale kontynuowanie polityki obecnego Wójta będzie dobre dla Lubomina ? NIE większość mieszkańców chce zmian, Pani wystawieni radni będą działali dla dobra społeczeństwa ? Ludzie, którzy organizują imprezy ledwo trzymają sie na nogach wstyd !! Część wystawiona tylko dla nazwiska. Następny Wójt Z Partii PO
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 8
 • Betonu chyba nie ??? 2024-02-29 08:07:13 46.205.*.*
  Dlaczego P.E. zakazał koryt drewnianych na żarło dla trzody chlewnej tylko betonowe. Odpowiadam . Zakazuje Polsce koryt drewnianch z tego powodu że boimy się ze tuczniki będą głodne ponieważ pazerni ludzie je zjedzą a betonu raczej nie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 0
 • MŁODA1 2024-02-28 23:00:08 94.254.*.*
  O czym świadczą następujące stwierdzenie pojawiające się w tekście: ,, Prosiłem Asię, żeby wspomogła gminę Lubomino w pozyskiwaniu środków, szczególnie na oświatę. Skończyło się to kilkumilionową dotacją, w niektórych placówkach nawet trzykrotnie"? Jeżeli trzeba prosić wicewójta aby wziął się do pracy to jest to chore.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 21 4
 • 3 PYTANIA 2024-02-28 20:52:08 88.156.*.*
  Co mieszkańców Olsztyna interesuje Lubomino? Czemu artykuł nie jest podpisany "artykuł sponsorowany"? Kiedy redakcja zorganizuje prawdziwą rzetelną serię debat kandydatów na prezydenta Olsztyna?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 1
 • Polski Polak 2024-02-28 17:54:48 46.113.*.*
  Raz ba zawsze skreślić PiS i PO, bo to jedno zło. Od lat niczym rak zrzera kraj.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 3

www.autoczescionline24.pl