Jeden dzień, dwa potrącenia na olsztyńskich przejściach dla pieszych [WIDEO]

Jeden dzień, dwa potrącenia na olsztyńskich przejściach dla pieszych [WIDEO]
Screen z nagrania
Fot. KMP Olsztyn

Słoneczna pogoda sprzyja brawurowej jeździe. Tylko wczoraj doszło do dwóch potrąceń na przejściach dla pieszych. Ucierpieli pieszy i rowerzysta. Za oba zdarzenia winę ponoszą kierowcy samochodów.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 17 na ul. Barczewskiego. Jadący osobowym peugeot mieszkaniec województwa mazowieckiego skręcał z ul. Śliwy w Barczewskiego. 26-latek nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu pieszej i ją potrącił. 72-latka przechodziła na zielonym świetle.

Policjanci pomogli poszkodowanej olsztyniance, która trafiła do szpitala. Okazało się, że jej obrażenia wymagają leczenia dłuższego niż 7 dni. W dodatku po zbadaniu mężczyzny alkomatem wyszło na jaw, że miał 0,4 promila alkoholu.

26-latek stracił prawo jazdy, a za jazdę po spożyciu alkoholu wkrótce odpowie przed sądem.

Do drugiego potrącenia doszło na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Wańkowicza. Kierowca volkswagena wyjeżdżał z z parkingu w pobliżu jednego z marketów przy al. Sikorskiego. Gdy skręcał w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, potrącając go. Podobnie jak w pierwszym przypadku, tak i tu, rowerzysta przejeżdżał na zielonym świetle.

26-letni olsztynianin został przewieziony do szpitala, ale nie doznał poważnych obrażeń. Jego leczenie potrwa krócej niż 7 dni.

61-letni kierowca pożegnał się z prawem jazdy, a za spowodowanie potrącenia stanie przed sądem.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (16)

Dodaj swój komentarz

 • Sumik 2019-08-02 07:11:40 89.228.*.*
  Ten co potracil piesza powibien siedziec, na samym srodku pasow ... Co za klocek
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • debit 2019-08-01 10:56:15 88.156.*.*
  Co z nami jest nie tak? Z nami jako narodem, jako ludźmi !? Dwa potrącenia z winy kierowców! (jak zresztą pokazują statystyki jest to norma) a komentarze takie, jakby ktoś komentował inne artykuły. W jakiej wy rzeczywistości żyjecie? To kierowcy(po zdanym egzaminie) są sprawcami wypadków a nie piesi przechodzący na zielonym czy rowerzyści na przejazdach. A grupa ignorantów wylewa swoje frustrację. Boję się, że część to kierowcy których codziennie mijam na ulicy. potencjalni zabójcy, nie znający podstaowych przepisów, chamscy, nieuważni, gadający przez komórki, jeżdżący "szybko ale bezpiecznie".
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • Oli(at) 2019-08-01 10:34:59 188.146.*.*
  Jestem rowerzysta i mam jedna uwage. Przepisy powinny nakazywac rowerzystom uzywac koniecznie migajacej (nie stalej) lampki przedniej takze za dnia. To przykuwa uwage kierowcow takze w sloneczny dzien. Apel do kolegow cyklistow. Uzywajcie ich tak jak ja. Dla podniesienia poziomu bezpieczenstwa. Dzieki.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • kleszcz 2019-07-31 21:17:52 5.173.*.*
  To statystyka. Przejść jest dużo to wypadków jest dużo. Na Kołobrzesikiej przejścia są co kilkadziesiąt metrów. Niektóre genialnie posadowione np. te zaraz za drzewem. świetna sprawa, genialne skręty z zielonym dla pieszych na lewo i prawoskrętach. Oczywiście zaraz ktoś napisze że jak ktoś nie potrafi jeździć to niech zapyla autobusem. Ale nie ma przymusu bycia miszczem kierownicy dla 100% kierowców.
  Odpowiedz Oceń: 2 2 Zgłoś treść
 • lwx 2019-07-31 20:35:39 83.9.*.*
  Tak było i będzie a w Olsztynie szczególnie. Tu wszyscy chcą być dobrzy i wszystkim dogodzić. Skutki opłakane. Wszyscy chcą się czuć jak w większym mieście a to błąd o którym większość nie wie i nie chce wiedzieć. Do tego dopasowują się władze miasta chcąc być niby nowoczesne i postępowe. Wystarczy przejechać samochodem al. Wojska Polskiego. Jest źle a nawet fatalnie. Wypadki będą tu coraz częstsze. A miasto co nic. Ruch pieszych duży, samochodowy jeszcze większy. Trzeba coś zrobić aby było bezpieczniej. Owszem robi się - nazywa się to "róbta co chceta i jak chceta". Jeśli nie ma się pomysłu to trzeba zrobić pociągnięcia radykalne. Niestety nikt nie chce ponosić ryzyka i mamy to co mamy. A można np. rozpatrzyć czy przejść dla pieszych nie ma za wiele i są byle jakie, czy rowerzyści korzystają ze ścieżek rowerowych czy też jadą jak chcą w tym gąszczy ciągłej zmiany(mądre projekty), czy samochody muszą parkować tam, gdzie chcą bo nie ma miejsca? Pytań jest wiele.
  Odpowiedz Oceń: 2 2 Zgłoś treść
 • Ona123 2019-07-31 20:13:30 88.156.*.*
  Ja jestem i kierowcą i rowerzystka i zawsze na przejściu schodzę z roweru i go prowadzę tak mnie kiedyś uczono i kropka. Kto wymyślił te pasy dla rowerzystów przecież ci mlodzi nie myślą tylko pędzą starch przy nich przyjeżdżać:/
  Odpowiedz Oceń: 8 7 Zgłoś treść
 • Kudo 2019-07-31 16:00:59 188.146.*.*
  Powinni znieść pierwszeństwo dla rowerów ,wprowadzić egzaminy z przepisów ruchu drogowego oraz obowiązkowe oc.Nie znam żadnego normalnego rowerzysty który by dbał o własne życie , same bebile i prostaki bez głowy .
  Odpowiedz Oceń: 9 11 Zgłoś treść
 • ko 2019-07-31 15:55:41 84.48.*.*
  a czy rowerzysta nie powinien zejsc z roweru?
  Odpowiedz Oceń: 4 11 Zgłoś treść
 • Aniolek123 2019-07-31 15:10:48 195.94.*.*
  Na przejazdach dla rowerów absolutnie nie powinno być przejazdu warunkowego dla samochodów. To samo jest na artyleryjsckiej w stronę ronda ofiar ciągle dochodzi do potrąceń ponieważ niektórzy rowerzyści jadą z góry powyżej 30km/h. Nie mówię, że nie ma szans aby zobaczyć rowerzystę, ale takie przejazdy powinny wybaczać błędy rowerzystom i kierowcom. Sam jeżdżę rowerem po Olsztynie i jako kierowca zwalniam przed przejściem, kiedy inni rowerzyści wręcz przyspieszają prowokując kierowców. W tej "grze" jest tylko jeden wygrany - auto i kierowca, który jest chroniony przez blachę, natomiast cykliści są bez ochrony.
  Odpowiedz Oceń: 14 2 Zgłoś treść
 • W. 2019-07-31 14:34:30 31.0.*.*
  Ten, kto wymyślił przejazdy rowerowe powinien odpowiadać za wszystkie te potrącenia. Jak rowerzysta jedzie 30-40 km/h i wjeżdża na przejście "bo ma zielone", to kierowca nie ma szans na reakcję. Nie mowię, że w tym przypadku tak było ale jest to nagminne.
  Odpowiedz Oceń: 21 11 Zgłoś treść