Jarmark świąteczny inny niż w poprzednich latach. Na co w tym roku mogą liczyć olsztynianie?

Jarmark świąteczny inny niż w poprzednich latach. Na co w tym roku mogą liczyć olsztynianie?
W tym roku Jarmark Warmiński będzie miał inną formę niż dotychczas
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Już w przyszłym tygodniu, od 10 do 13 grudnia na Starym Mieście odbędzie się jarmark świąteczny. Jednak z powodu pandemii koronawirusa będzie on inaczej wyglądał niż w poprzednich latach. Nie będzie stoisk z wyrobami rzemieślniczymi, ale organizatorzy przygotowali inne niespodzianki.

XII Warmiński Jarmark Świąteczny w tym roku z powodu pandemii koronawirusa będzie miał inny przebieg. Hasło przewodnie imprezy to „Jarmark taki sam jak nigdy”. Choć na Starym Mieście zabraknie stoisk z tradycyjnymi potrawami czy wyrobami rzemieślniczymi, jednak organizatorzy przygotowali olsztynianom inne atrakcje.

Jak zapowiadają przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, który organizuje wydarzenie, cały obszar starówki zamieni się w plac gry miejskiej.

W Zaułku Szlachetnych Uczynków spróbujemy odkryć wasze supermoce w niesieniu pomocy i zaprosimy was na giełdę dobrych pomysłów.

Wzdłuż Alei Pięknych Życzeń natkniecie się na pozdrowienia od historycznych postaci związanych z regionem, a specjalna skrzynka świętego Mikołaja będzie czekała na wasze życzenia.

W Uliczce Innych Wspomnień stanie wyjątkowa, komiczno-sentymentalna wystawa plenerowa "Strzeż się Mikołaja!".

Na Przystanku Miłość natkniecie się na oryginalną instalację z jemiołą, świąteczną ramkę do pamiątkowych zdjęć, miłosną ławeczkę muzyczną oraz oczywiście tablicę do miłosnych wyznań.

Trakt Mikołajowy przyozdobi niezwykła wystawa wizerunków Mikołajów na przestrzeni dziejów i z różnych stron świata.

Na Placu Marzycieli zanurzycie się w niesamowity świat inspirowany Alicją w krainie czarów i Narnią, pełen fantastycznych, rozświetlonych i baśniowych dekoracji.

Arkady Pomocnych Skrzatów zamienią się w bajkową przestrzeń z wesołymi wizerunkami skrzatów i krasnali.

- opisują zaplanowaną imprezę przedstawiciele MOK-u.

Aby ułatwić mieszkańcom poruszanie się po tej niecodziennej atrakcji, przy głównych wejściach oraz w centralnym punkcie Starego Miasta staną wielkoformatowe mapy kierujące do wszystkich lokalizacji.

Niestety, w tym roku z powodu pandemii Mikołaj nie będzie mógł odwiedzić dzieci przebywających w olsztyńskich placówkach medycznych. Jednak specjalnie dla małych pacjentów w okolicach olsztyńskich szpitali i placówek specjalistycznych zaprezentowane zostaną wyjątkowe spektakle plenerowe teatrów ognia. Będzie je można zobaczyć w oknach placówek.

Codziennie na ulicach miasta pojawiają się również kolejne dekoracje świąteczne, a przed ratuszem stanęła choinka.

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • J 2020-12-06 09:02:38 5.173.*.*
  Mnie interesuje jedna kwestia- kiedy będą świeciły dekoracje na starym mieście?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 3
 • Olsztyn kocham 2020-12-05 21:47:23 31.60.*.*
  Arkady pomocnych skrzatów razem ze skrzatem arbuzem
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 7
 • Alojzy Mrowczynski 2020-12-05 08:26:53 188.146.*.*
  Morawiecki pozamykał kina i teatry,by się choroba nie rozprzestrzeniała, ale nie przewidział tego że Sieniewicz zawędruje ze swoimi aktorami pod szpital. Panie dyrektorze MOK covid 19 to śmiertelna choroba.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 18
 • Młoda 2020-12-04 22:25:04 5.173.*.*
  Dawno nie byłam w centrum Olsztyna. Czy pracownicy MOK-u zdjęli już baner popierający strajk kobiet? Dam głowę że to uczynili. Wymyśleć jarmark pod nazwą :Jarmark taki sam jak nigdy” mogą tylko oni. Tylko przebierańcy mogą odlecieć przed świętami. Na Plac Marzycieli zapraszam urzędników ratusza i radnych. Może w końcu marząć na dworze wymyślą skrojony na miarę mieszkańców Olsztyna budżet na 2021? Pod Arkady Pomocnych Skrzatów zapraszam radnego Zdunka który wyżebra pieniądze na ośrodek rehabilitacyjny dla sportowców. Trakt Mikołajowy rezerwuje dla Grzymowicza. Obiecuję wszystkim wszystko jak Mikołaj. Przystanek Miłość jest dla przedstawicieli PiS-u. Dla klubu Małkowskiego niech będzie Uliczka Innych Wspomnień. I na koniec Aleja Pięknych Życzeń- ta dla mieszkańców Olsztyna. Niech przynajmniej tutaj będą mieć swoje 5 minut.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 10