Jakie są plany olsztyńskiego Arrachionu?

Jakie są plany olsztyńskiego Arrachionu?
Adriana Zielińskiego (z prawej) czeka w sobotę kolejna walka
Fot. Arrachion Olsztyn

Pandemia daje się we znaki wszystkim sportowcom. Olsztyńskim fajterom spod znaku Arrachion również. Jednak nie aż tak dotkliwie, by poważnie wyhamować zajęcia treningowe i udział w zawodach.

Przypomnijmy, że dwóch reprezentantów olsztyńskiego klubu, wzięło pod koniec lipca udział w mrągowskiej gali Rocky Warriors Cartel 5. Wrócili z niej w odmiennych nastrojach, Igor Włodarczyk w doskonałym, natomiast Piotr Danelski w dużo gorszym. Włodarczyk wygrał w walce wieczoru. Pojedynek trwał… zaledwie dziewięć sekund! Olsztynianin powalił na deski swojego rywala potężnym i celnym kopnięciem! Niestety Danelski, po bardzo emocjonującej walce, uległ decyzją sędziów Igorowi Michaliszynowi.

Kilka dni temu salkę treningową Arrachionu odwiedziły dzieci i ich wychowawczyni z półkolonii zorganizowanej przez parafię św. Józefa w Olsztynie. Brały m.in. udział w zaimprowizowanych zajęciach treningowych. Byli bardzo zadowoleni z przyjęcia, bo po pierwsze takiego treningu młodzi olsztynianie jeszcze nigdy nie widzieli i nie przechodzili, a po drugie dlatego, że zostali przez gospodarzy poczęstowani pysznymi słodyczami i smakowitymi lodami.

Dzieci z półkolonii po zajęciach w Arrachionie

Nowy rok szkolny coraz bliżej, więc klub rusza z naborem kandydatów do sportów walki. Zajęcia dla początkujących będą się odbywały w trzech grupach wiekowych: dla dzieci już od 5 roku życia, dla młodzieży 13-18 lat i dla dorosłych. Do wyboru będą następujące rodzaje walk: MMA, jiu jitsu i boks. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej klubu.

Sportowym wydarzeniem najbliższych dni będzie udział dwóch zawodników Arrachionu Olsztyn w gali FEN 29 Lotos Fight Night, która 22 sierpnia (sobota) odbędzie się w Ostródzie. Adam Kowalskim w walce wieczoru zmierzy się Marcinem Łazarzem, a stawką tego pojedynku będzie wakujący pas mistrzowski w kategorii półciężkiej.

Natomiast Adrian Zieliński będzie walczył z Włochem Danilo Belluardo, byłym zawodnikiem UFC. Będzie zapewne chciał się pokazać z jak najlepszej strony po porażce z Danielem Rutkowskim, którą doznał pod koniec października ub. roku na gali Babilon MMA 10 w kopalni soli w Wieliczce.

- Wtedy w Wieliczce przegrałem, ale była to dziwna walka, bo nie otrzymałem od niego prawie żadnego ciosu w twarz - powiedział Adrian Zieliński. - O tamtej walce już prawie zapomniałem i teraz skupiam się na tej, która mnie czeka w sobotę. Wejdę do klatki i będę robił swoje. Cieszę się, że powalczę w Ostródzie, a razem ze mną mój klubowy kolega Adam Kowalski. Ostróda jest niedaleko Olsztyna, a my nie jesteśmy gościnni…

Lech Janka

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • troglodyctwo 2020-08-19 20:18:20 95.160.*.*
  Może by tak skończyli podstawówkę wieczorowo.
  Odpowiedz Oceń: 2 2 Zgłoś treść
 • Jak razem się nie da, nie odpuszczaj! 2020-08-19 12:14:40 5.184.*.*
  O kurwa !!!!!! Czemu wolałam olsztyńskie RUGBY , siatkówkę..... lekkoatletykę, niż pseudo - nożna piłka , mma i cba i nik i kościół rzekomo katolicki?! My friends don't be stupid !!!?!!!
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść
 • Bingo 2020-08-19 09:29:39 79.191.*.*
  Andryszak wygrał w 9 sekund Włodarczyk otworzył galę wygrywając decyzja
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść