Dziś jest: 27.05.2024
Imieniny: Augustyna, Juliana
Data dodania: 2024-01-22 13:56

Aleksandra Sawczuk

Jak spędzić ferie zimowe na Warmii i Mazurach?

Jak spędzić ferie zimowe na Warmii i Mazurach?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pexels

W poniedziałek (22 stycznia) uczniowie szkół w naszym województwie rozpoczęli ferie zimowe, które potrwają do 4 lutego. Wszystko wskazuje na to, iż w najbliższym czasie utrzyma się śnieżna aura. Warto zatem skorzystać z szerokiej oferty zimowych aktywności. Jakie atrakcje oferują Warmia i Mazury?

reklama

Darmowe olsztyńskie lodowiska

Dla tych, którzy nie planują dalekich wyjazdów i zdecydują się spędzić ferie w naszym mieście, olsztyńskie lodowiska oferują darmowe wejścia. Z bezpłatnego wstępu uczniowie będą mogli skorzystać do przyszłej niedzieli (4 lutego), codziennie do godz. 15-tej.

Przypominamy, iż na terenie Olsztyna znajduje się kilka punktów, w których można pojeździć na łyżwach.

Lodowisko na plaży miejskiej, przy CRS Ukiel będzie czynne codziennie między godz. 9 a 21. Wejścia możliwe są o pełnych godzinach. Warto mieć na uwadze, iż na miejscu obowiązuje przerwa techniczna, trwająca od godz. 14 do 15. W drugim tygodniu ferii w ofercie pojawi się także możliwość skorzystania z bezpłatnych lekcji z instruktorem. Chętni proszeni są o dokonywanie zapisów w wypożyczalni sprzętu sportowego, przy ul. Kapitańskiej 23, osobiście bądź telefonicznie, pod nr 89 527 12 03, wew. 204.

Olsztynianie mogą też wybrać się na lodowiska przy Uranii czy ul. Jeziołowicza, które pracują od godz. 10 do 21.

W godzinach popołudniowych, nieobjętych darmowym wstępem, będzie miał zastosowanie cennik, który obowiązywał do tej pory. Odwiedzający zapłacą 15 zł za bilet normalny oraz 12 zł za ulgowy. Za wypożyczenie łyżew będzie trzeba również dokonać opłaty, w wysokości odpowiednio 6 i 4 zł – w przypadku lodowisk przy Uranii i ul. Jeziołowicza; oraz 8 i 5 zł, jeśli chodzi o CRS Ukiel.

Pozostałe atrakcje dostępne w naszym mieście

Mieszkańcom stolicy Warmii i Mazur polecamy również wybranie się na rodzinną wycieczkę do Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji - Kortosfera. To miejsce dla tych, którzy lubią łączyć naukę z zabawą. Na zwiedzających czekają wystawy interaktywne, pracownie mikroskopowe i laboratoria.

Ciekawą atrakcją dla najmłodszych może być też wizyta w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Podczas ferii grany będzie spektakl „Nid” – sztuka przeznaczona dla dzieci od 5 lat.

Wiele propozycji przygotował także Teatr im. Stefana Jaracza. W repertuarze znajdzie się, np. spektakl pt. „Warmia i Mazury. Ballada o miłości”, oparty na reportażu Beaty Szady „Wieczny początek. Warmia i Mazury”. To przedstawienie opowiadające o tożsamości Warmiaków i Mazurów, ich historii oraz współczesności.

Dla fanów sportu, natomiast, Akademia Sport Stomil Olsztyn postanowiła zorganizować „Ferie ze Stomilem”, oferując treningi piłki nożnej, gry i zabawy dla roczników 2014 i młodszych.

Z kolei Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera przewidziało 50 procentowe rabaty dla tych, którzy zdecydują się odwiedzić basen podczas ferii. Zniżka obejmie zarówno osoby do 18 roku życia, jak i opiekunów. Z wstępu na basen można skorzystać w dni powszednie w godz. 6-21.45 oraz w weekendy między 10 a 21.45. Na terenie krytego parkingu w Aquasferze działa także Akademia Deskorolki OSiR Olsztyn.

Największa stacja narciarska w północnej Polsce

Pasjonaci jazdy na nartach mogą wybrać się do całorocznego obiektu, znajdującego się w Kurzętniku (powiat nowomiejski). To największa stacja narciarska, działająca w północnej Polsce, posiadająca trzy oświetlone trasy, park rozrywki dla najmłodszych oraz największą fabrykę śniegu w Europie, która umożliwia stworzenie odpowiednich warunków do jazdy, niezależnie od temperatury. Cennik karnetów dostępny jest na stronie obiektu, pod wskazanym adresem: https://kurzagora.pl/cennik-karnetow/.

Decydując się na wyjazd do Kurzej Góry, warto wybrać się także na wędrówkę drewnianą ścieżką o długości blisko 2 km, po wieży widokowej. Na miejscu można również skorzystać z krytego lodowiska o powierzchni 800 m2.

Wieżę widokową można odwiedzić od poniedziałku do piątku między godz. 10 a 16, lodowisko działa codziennie w godz. 9-21, natomiast stok narciarski jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9-21, w soboty od 8 do 21 oraz w niedziele między 8 a 20.

Piękna Góra w Gołdapi

Zimowych atrakcji można również doświadczyć, wybierając się nieco dalej poza Olsztyn. Szeroką ofertę aktywności posiada Centrum Sportowo-Rekreacyjne Piękna Góra w Gołdapi. Polodowcowe wzgórze wznosi się na wysokość 272 m n.p.m.

Ośrodek oferuje aż pięć sztucznie ośnieżanych i oświetlonych tras. Na miejscu można skorzystać zarówno z jazdy na nartach, snowboardzie, jak i z toru saneczkowego o długości 300 m. Stok wyposażony jest w wyciąg orczykowy oraz krzesełkowy, a także oślą łączkę dla najmłodszych. Naukę jazdy można rozpocząć pod okiem doświadczonych instruktorów.

Dodatkowo, na terenie obiektu organizowane są kuligi czy ogniska. Stok Piękna Góra odwiedzać można w dni powszednie między godz. 9 a 20, a w weekendy od 9 do 21. Turyści mają możliwość obserwacji sytuacji na stoku online, pod adresem: https://worldcam.live/pl/webcam/goldap.

Stok GołębiewSKI i całoroczny tor saneczkowy

Na terenie Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach można również zaznać mocy zimowych atrakcji. W ofercie znajduje się zarówno sztucznie naśnieżany stok narciarski (GołębiewSKI), o długości około 700 m, wraz z koleją krzesełkową, jak i całoroczny tor saneczkowy Alpine Coaster. Tor posiada aż 520 m, a prędkość, jaką można osiągnąć podczas zjazdu wynosi do 40 km/h.

Odwiedzający mogą skorzystać z atrakcji codziennie w godz. 11-18, a w weekendy do godz. 19. Na terenie obiektu istnieje też możliwość jazdy na łyżwach. Hotel posiada lodowisko o powierzchni 700 m2, czynne codziennie w godz. 16-20. Dla gości Gołębiewskiego, chcących skorzystać z atrakcji, przewidziane są rabaty.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Oskarżam Arcyksięcia Rudolfa 2024-01-19 11:59:33 46.205.*.*
    Kiedy w piątek słońce świeci, serce mi do góry wzlata, że w sobotę wezmę plecak w podróż do Warszawy na zarabianie pieniędzy . Dzisiaj ostatni dzień w tej przy ekspresówce knajpie którą kiedy GDKiA zrobiło zniknęli rudemu właścicielowi klienci za barierami dźwiękochłonnymi i odwodnieniami. Jak do was dojechać muszę się przespać przed dalszą drogą do Białegostoku. Z Niedzicy proszę Pana to przez rezerwat bobrów i od leśniczówki cały czas na północ az do ogrodzenia drogi expresowej.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 2

www.autoczescionline24.pl