Dziś jest: 24.02.2024
Imieniny: Bogusza, Macieja
Data dodania: 2024-02-10 11:22

Redakcja

Jak działa inteligentny zamek do drzwi?

Jak działa inteligentny zamek do drzwi?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Inteligentny zamek do drzwi to innowacyjne urządzenie, które w stosunkowo od niedawna jest proponowane konsumentom. To rozwiązanie ma bardzo dużo atutów, które zdecydowanie przemawiają za tym, aby z niego skorzystać. Najważniejszą z nich jest to, że zamek ten pozwala zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Jaki jest jego mechanizm działania? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

reklama

Czym jest inteligentny zamek i jak działa? Cała wiedza pokrótce!

Inteligentny zamek to innowacyjne rozwiązanie, które rewolucjonizuje sposób, w jaki kontrolujemy dostęp do naszych domów, biur i innych przestrzeni. Jest to całkowicie bezprzewodowe urządzenie, które instaluje się po wewnętrznej stronie drzwi, na dedykowanej lub obecnej w mieszkaniu wkładce. Jest ono wyposażone w zaawansowane technologie, taki jak Bluetooth, Wi-Fi czy biometryczne skanery. Dzięki temu umożliwia on zarządzanie zamkniętymi drzwiami za pomocą smartfonów, tabletów lub innych urządzeń mobilnych.

Co najważniejsze, montaż inteligentnego zamka do drzwi wejściowych i jego konfiguracja to bardzo prosty i intuicyjny proces. Większość osób jest w stanie wykonać to samodzielnie, bez pomocy ślusarza czy innego tego typu specjalisty. Jak wygląda jego instalacja? Otóż po zdemontowaniu starego zamka montujemy obudowę nowego, podłączamy elektronikę, ustawiamy za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej, przeprowadzamy testy i gotowe!

Smart zamek – zastosowania

To inteligentne urządzenie znajduje swoje zastosowanie w naprawdę rozmaitych kondygnacjach, zarówno tworzonych w sferze prywatnej, jak i biznesowej. Gdzie można je spotkać?

 • Dom inteligentny – zamek pozwala użytkownikom na kontrolę dostępu za pomocą smartfonów lub innych urządzeń mobilnych. Dodatkowo może być zintegrowany z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu, takimi jak systemy alarmowe, oświetlenie czy termostat, co zapewnia pełne i wygodne zarządzanie domową infrastrukturą.
 • Biura i firmy – w biznesowym środowisku smart zamek może być stosowany do wyznaczania dostępu pracownikom do biur, pomieszczeń konferencyjnych czy magazynów. Umożliwia to monitorowanie aktywności w miejscach pracy.
 • Nieruchomości wynajmowane – w tym przypadku inteligentny zamek może być używany do udzielania tymczasowych uprawnień dostępu dla gości lub najemców, eliminując konieczność przekazywania fizycznych kluczy. Pozwala to na elastyczne zarządzanie możliwością wejścia na teren nieruchomości oraz zwiększa bezpieczeństwo, eliminując ryzyko kopiowania kluczy.
 • Obiekty użyteczności publicznej – coraz częściej korzysta się z nich również w hotelach, szkołach czy szpitalnych oddziałach. Pozwalają one bowiem na kontrolę nad różnymi strefami, zapewniając bezpieczeństwo gości, uczniów czy pacjentów.
 • Wynajem krótkoterminowy – w dziedzinie, w której podmiotom wynajmuje się np. apartamenty, smart zamek jest nieoceniony. Wynajmujący może zdalnie udzielać dostęp dla gości oraz monitorować ich aktywność, oczywiście bez przekraczania ich granic prywatności.

Inteligentny zamek do drzwi wejściowych – zalety w praktyce

Gdzie przyda się taki smart zamek, już wiesz, lecz jakie czynniki przemawiają za tym, aby go zamontować w swoich drzwiach wejściowych? Sytuacje, które opisujemy poniżej, powinny to skutecznie zobrazować!

 • Za pomocą inteligentnego zamka każdy może otworzyć drzwi zdalnie – bez fizycznego dotykania klamki. To skutecznie eliminuje problem oczekiwania na właścicieli przez bliskich gości, który muszą stać przed wejściem do mieszkania czy domu. Takie wydarzenia często mają miejsce, bo niestety nie zawsze mamy wpływ na m.in. przebieg trasy.
 • Bezpieczeństwo mienia także jest kluczowym aspektem, którego dotyczy inteligentny zamek do drzwi. Zapisywanie danych o otwieraniu i zamykaniu drzwi w chmurze daje możliwość monitorowania aktywności związanej z zamkiem z dowolnego miejsca na świecie. To pozwala nam mieć pełną kontrolę nad naszym mieszkaniem i sprawdzić, kiedy i kto otwierał drzwi – nawet podczas pobytu na wakacjach.
 • Wygodne otwieranie drzwi jest kolejnym ogromnym atutem inteligentnych zamków. Funkcja autootwierania po zbliżeniu się do drzwi, która wykorzystuje dane z GPS smartfona, umożliwia otwarcie drzwi automatycznie, gdy zbliżamy się do nich. Dodatkowo zamek może samodzielnie wyszukiwać telefon będący kluczem i otwierać drzwi po jego wykryciu. To sprawia, że codzienne życie staje się bardziej komfortowe.
 • Zastosowanie inteligentnego zamka przekłada się również na bezpieczne zarządzanie dostępem w czasie nieobecności. Możemy utworzyć dla różnych osób osobne klucze wirtualne, pozwalając im otwierać drzwi w naszej nieobecności. To sprawia, że możemy mieć pewność, że nasze mieszkanie jest bezpieczne, a wszelkie wejścia są rejestrowane i monitorowane.
 • Klucze dla dzieci to kolejny praktyczny aspekt inteligentnych zamków. Przypisanie dziecku wirtualnego klucza pozwala mu na otwieranie drzwi za pomocą swojego smartfona. To z pewnością jedna z ważniejszych zalet dla rodziców, bo jak wiadomo, małym domownikom zdarza się gubić różne przedmioty.

Inteligentny zamek do drzwi znacznie różni się do tego tradycyjnego. Choć ten klasyczny także spełnia swoją podstawową funkcję, jaką jest zapewnienie prywatności, to jednak nie jest aż tak funkcjonalny, jak swój smart odpowiednik.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

 • qazaq 2024-02-10 18:34:37 159.205.*.*
  A jak wejść gdy Ruscy zakłócą GPS ?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0

www.autoczescionline24.pl