Irlandia zawita do Olsztyna. Miasto uczci święto narodowe Zielonej Wyspy

Irlandia zawita do Olsztyna. Miasto uczci święto narodowe Zielonej Wyspy
Zdjęcie ilustracyjne

Co łączy Irlandię i Olsztyn? Celtycki klimat w stolicy Warmii i Mazur od dawna można poczuć dzięki m.in. pubom i szkołom organizującym zajęcia z ich tradycyjnego tańca. A już w niedzielę, 17 marca, olsztynianie będą mogli uczcić Dzień Św. Patryka, czyli narodowe święto Irlandczyków.

Dzień Świętego Patryka, choć jest narodowym świętem Irlandii, jest tak popularny, że jego obchody objęły cały świat. Wówczas świętujący ubierają się na zielono, piją i jedzą tradycyjne irlandzkie potrawy i tańczą charakterystyczny celtycki taniec. Nie inaczej będzie w Olsztynie, bowiem miasto przyłącza się do międzynarodowej kampanii Global Greening.

Stolica Warmii i Mazur jest jednym z 21 polskich miast, które będą świętowały Dzień Św. Patryka. Z tej okazji na zielono zostaną podświetlone wieża ratusza, obserwatorium astronomiczne i amfiteatr, z którego głośników usłyszymy również celtycką muzykę.

Tego dnia zazielenią się także inne łynne obiekty na całym świecie, m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, Krzywa Wieża w Pizie, wodospad Niagara czy opera w Sydney. A w Polsce na zielono zaświecą m.in. warszawski Pałac Kultury i Nauki oraz katowicki Spodek.

Dzień Św. Patryka jest coraz popularniejszy w naszym kraju. Szacuje się, że około 3 proc. populacji Zielonej Wyspy stanowią Polacy.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Kudo 2019-03-13 13:06:03 37.30.*.*
    Nikt nie lubi brytoli to nieroby polglowki i brudasy, polscy emigranci tam mieszkający są tacy sami.
    Odpowiedz Oceń: 1 8 Zgłoś treść