Irańczyk, któremu pomagały olsztyńskie firmy, wraca do domu. Ma nową ciężarówkę

Irańczyk, któremu pomagały olsztyńskie firmy, wraca do domu. Ma nową ciężarówkę
Fardin Kazemi przy nowej ciężarówce
Fot. Help International - Polski Kontyngent Pomocy Irańskiemu Kierowcy/FB

Fardin Kazemi, Irańczyk, który na kilka tygodni utknął w Polsce, gdy pod Częstochową zepsuła mu się ciężarówka, w końcu wróci do domu. Wcześniej w pomoc kierowcy zaangażowały się olsztyńskie firmy.

W grudniu w artykule pt. Olsztyńskie firmy włączyły się do pomocy irańskiemu kierowcy pisaliśmy o irańskim kierowcy Fardinie Kazemi, który nie mógł wrócić do domu, bo pod Częstochową zepsuła mu się ciężarówka.

W pomoc zaangażowała się cała Polska, ruszyła internetowa zbiórka na zakup nowej ciężarówki Irańczykowi. Także dwie olsztyńskie firmy – DBK Group i Erjot Plandeki – deklarowały, że pomogą kierowcy dostać się do ojczyzny. Pierwsza z nich do swojej filii na Śląsku przetransportowała kilka ciągników. Ostatecznie w ręce Irańczyka miał trafić DAF XF 460 Super Space Cab z 2017 roku za 170 tys. zł. Z kolei druga miała naprawić plandekę. Jednak okazało się, że ze względu na sankcje Stanów Zjednoczonych pojazd nie mógł trafić do Iranu.

Ale po kilkutygodniowej walce Irańczyk doczekał się swojej ciężarówki. Jest to scania R500 z 2013 r., który jest znacznie nowocześniejszy od jego zepsutego auta. Już wkrótce Kazemi pojedzie do Iranu, ale Irańczyk zapowiada, że ciągle będzie jeździł służbowo na trasie Iran-Polska.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Olsztyniak 2020-01-11 23:11:30 83.9.*.*
  Szkoda tylko że przez wredną politykę i sankcje USA miał jeszcze problem z nabyciem pojazdu. Przykre tez jest że my jak te pieski wiernie słuchamy co USA nam każe. jeżeli USA stosuje sankcje wobec Iranu to dlaczego my też to mamy robić? Nie pora wstać z kolan? Pamiętajmy że Iran udzielił schronienia ponad 120 tys. Polaków podczas II Wojny Światowej. Mimo wszystko jestem dumny że Polacy potrafili pomóc, brawo.
  Odpowiedz Oceń: 12 0 Zgłoś treść
 • Ewa 2020-01-10 20:32:36 5.173.*.*
  Super.super...piękna sprawa. podziw dla organizatorów. podziękowania dla wpłacających. Krytyka dla krytyków akcji.
  Odpowiedz Oceń: 14 0 Zgłoś treść
 • Rodowity Olsztynianin 2020-01-10 16:41:58 95.160.*.*
  Już niedługo zobaczymy go pewnie w taniec z gwiazdami albo innym KSW...
  Odpowiedz Oceń: 15 13 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna