Indykpol AZS Olsztyn z pierwszą wygraną w sezonie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Indykpol AZS Olsztyn z pierwszą wygraną w sezonie [ZDJĘCIA, WIDEO]
Kadr ze spotkania olsztyńskiej drużyny w Suwałkach
Fot. Mateusz Lewandowski

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Akademicy z Kortowa pewnie pokonali na wyjeździe Ślepsk Malow Suwałki.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W wyjazdowym spotkaniu ze Ślepskiem Malow Suwałki, zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, pewnie zwyciężyli 3:0. Każdy z trzech setów dostarczył jednak sporo emocji - świadczą o tym wyniki pierwszej (31:29) i trzeciej partii (28:26). Druga partia także była bardzo wyrównana, lecz końcówka należała do akademików z Kortowa (25:21). W ligowej tabeli, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur jest na 9. miejscu, z dorobkiem 4 punktów.

Patrząc na pomeczowe statystyki, siatkarze Indykpolu AZS byli tego dnia lepiej dysponowani od swojego rywala w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Olsztynianie lepiej przyjmowali (55% do 41%), byli skuteczniejsi w ataku (54% do 47%), zdobyli więcej punktów blokiem (9:5) i na zagrywce (4:2). Najwięcej punktów w zwycięskiej drużynie zdobył TJ DeFalco (19 pkt.), a u gospodarzy Bartłomiej Bołądź (17 pkt.)

W kolejnym spotkaniu, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się w najbliższą niedzielę w Iławie z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Początek spotkania o godzinie 17:30.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (29:31, 21:25, 26:28)

Ślepsk: Buchowski, Sapiński, Bołądź, Łukasik, Takvam, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Klinkenberg, Rudzewicz, Halaba, Smoliński

AZS: Firlej, Andringa, Averill, Butryn, DeFalco, Poręba, Gruszczyński (libero) oraz Król, Salehi

MVP: TJ DeFalco (Indykpol AZS)

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • wer 2021-10-18 12:14:39 88.156.*.*
    Brawo 👌😊
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0