Indykpol AZS Olsztyn przedstawił nowego trenera i zawodników

Indykpol AZS Olsztyn przedstawił nowego trenera i zawodników
Włoch Paolo Montagnani w najbliższym sezonie poprowadzi olsztyńską drużynę
Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Olsztyński Indykpol AZS zaprezentował nowe twarze, które pojawią się w sezonie 2019/2020. Klub poprowadzi doświadczony Włoch, Paolo Montagnani. Do zespołu dołączyli także nowi zawodnicy.

Paolo Montagnani od 20 lat prowadził zespoły we Włoszech i Japonii. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął jako 17-latek. Jego pierwszym klubem Tomei Livorno. Następnie grał m.in. w Pallavolo Calenzano czy Gonzaga Milano, z tą ostatnią w 1992 r. zdobył tytuł Klubowego Mistrza Świata. Swoją trenerską przygodę rozpoczął z żeńskim klubem Cepi Rivoli. Następnie prowadził takie drużyny jak Tomei Livorno, Prisma Taranto, Pallavolo Padova oraz japońską Suntory Sunbirds. Po powrocie z Japonii objął stanowisko szkoleniowca w klubach Altotevere Volley, Exprivia Molfetta Volley, Tuscania Volley, a w ubiegłym sezonie Fonteviva Livorono. Od kolejnego sezonu będzie trenował zawodników z Olsztyna.

- Jestem podekscytowany, że będę mógł poprowadzić tak dobry klub w PlusLidze, jak Indykpol AZS Olsztyn. Negocjacje nie trwały zbyt długo. Bardzo chciałem spróbować swoich sił w Polsce, a rozmowy z władzami klubu przebiegały w pozytywnej atmosferze. Nie mogę doczekać się przyjazdu do Polski, aby móc spotkać się i porozmawiać ze sztabem, siatkarzami i pracownikami klubu. Forza Olsztyn! - mówi Paolo Montagnani.

Do sztabu szkoleniowo-medycznego należą także: drugi trener, Marcin Mierzejewski, statystyk, Mateusz Nykiel, trener przygotowanie fizycznego Paweł Ciesiun, lekarz Wojciech Remiszewski oraz fizjoterapeuta Piotr Deptuła.

Jednak trener to nie jedyna nowa twarz w Indykpolu AZS Olsztyn. Do klubu dołączają trzej nowi zawodnicy – Mateusz Mika, który z Assceco Resovią Rzeszów zdobył tytuł Mistrza Polski, Remigiusz Kapica, młody zawodnik, który z AZS 2020 Częstochowa zdobył tytuł Mistrza Polski kadetów oraz Tomasz Kowalski, który wygrał m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski młodzików z Gwardią Wrocław.

Źródło: własne/Indykpol AZS Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz