Dziś jest: 14.06.2024
Imieniny: Bazylego, Elwiry
Data dodania: 2022-09-22 11:03

Redakcja

Indykpol AZS Olsztyn. Ostatnie sparingi przed rozpoczęciem sezonu

Indykpol AZS Olsztyn. Ostatnie sparingi przed rozpoczęciem sezonu
Olsztynianie ciężko trenują przed inauguracją nowego sezonu PlusLigi
Fot. Mateusz Lewandowski

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w najbliższy weekend rozegrają dwa ostatnie spotkania sparingowe przed startem nowego sezonu PlusLigi. – Będziemy oczywiście walczyć o zwycięstwo, lecz najważniejsze będzie odpowiednie przygotowanie do inauguracji sezonu – mówi Joshua Tuaniga, rozgrywający akademików z Kortowa. 

reklama

Niespełna tydzień pozostał do wielkiej inauguracji nowego sezonu PlusLigi. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera rozegrali do tej pory cztery spotkania sparingowe. Bilans ekipy ze stolicy Warmii i Mazur to jedno zwycięstwo (3:0 nad Ślepskiem Malow Suwałki), jeden remis (2:2 z Treflem Gdańsk) i dwie porażki (0:3 i 1:3 również z Treflem Gdańsk). W miniony weekend olsztynianie wzięli udział w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach, gdzie zajęli 2. miejsce.

W meczu ze Ślepskiem zagraliśmy na świeżości. Zabrakło nam tego w drugim dniu, lecz też trzeba przyznać, że ekipa z Gdańska postawiła mocne warunki. Nie zagraliśmy w pełni swoich możliwości. Czekamy z niecierpliwością na kolejnych zawodników, którzy dołączą do nas po weekendzie. Dopiero teraz wkraczamy w rytm meczowy – przyznał po piątkowym spotkaniu Jakub Ciunajtis, libero akademików.

Tuż po zmaganiach w Suwałkach, do drużyny dołączyli kolejni siatkarze – Joshua Tuaniga i Taylor Averill. – Po kilku dniach spędzonych w Olsztynie, czuje się bardzo dobrze – zarówno na boisku, jak i poza nim. Drużyna przywitała mnie bardzo ciepło. Po Mistrzostwach Świata potrzebowałem chwili na odpoczynek, lecz jestem już gotowy do ciężkiej pracy – przyznaje rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn.

Ostatnim przetarciem przed starem nowego sezonu PlusLigi będzie II Nowodworski Turniej Piłki Siatkowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Oprócz Indykpolu AZS Olsztyn, udział wezmą: Projekt Warszawa, LUK Lublin i Ślepsk Malow Suwałki. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w półfinale zmierzy się z LUK Lublin (sobota, 24.09 o godz. 14:30). Drugą partę tworzą drużyny z Warszawy i Suwałk. Przegrani zmierzą się w niedzielnym meczu o 3. miejsce (godz. 11:00), a finał rozpocznie się o godz. 13:30.

- Czas pracuje teraz na naszą korzyść. Jestem już prawie wszyscy razem i ćwiczymy różne ustawienia. Poznajemy system, który przekazuje nam trener Javier. W najbliższy weekend będziemy oczywiście walczyć o zwycięstwo, lecz najważniejsze będzie odpowiednie przygotowanie do inauguracji sezonu  – kończy Tuaniga.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl