Dziś jest: 16.06.2024
Imieniny: Aliny, Anety, Anny
Data dodania: 2022-08-13 14:50

Redakcja

Indykpol AZS Olsztyn, obrońca tytułu, odpał z turnieju PreZero Grand Prix PLS

Indykpol AZS Olsztyn, obrońca tytułu, odpał z turnieju PreZero Grand Prix PLS
Pamiątkowe zdjęcie kadry Indykpolu AZS Olsztyn podczas krakowskiego turnieju z olsztyńskimi kibicami
Fot. Mateusz Lewandowski

- Nie takie mieliśmy oczekiwania względem tego turnieju. Przyjechaliśmy tutaj jako obrońcy tytułu. Liczyliśmy na coś więcej, lecz się nie udało - stwierdził tuż po sobotnim spotkaniu Mateusz Nykiel, szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn podczas PreZero Grand Prix PLS.

reklama

Mateusz Nykiel, trener akademików z Kortowa podczas PreZero Grand Prix PLS, dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie. Sobotni, poranny mecz z GKS Katowice (początek o godz. 10:15), rozpoczęli: Jankiewicz, Lipiński, Król oraz Jakubiszak. Akademicy z Kortowa dobrze zaczęli spotkanie – po udanych atakach Lipińskiego oraz Jakubiszaka, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur prowadziła 11:8. Później to jednak katowiczanie przejęli inicjatywę na boisku, a olsztynianie zaczęli popełniać proste błędy. Podopieczni trenera Nykiela nie byli także skuteczni na siatce, jak na początku meczu. Efektem tego było zwycięstwo GKS 25:21.

Drugą partię, podobnie jak wcześniejszą odsłonę, olsztynianie zaczęli od prowadzenia 3:1. GKS Katowice nie miał jednak zamiaru się poddać, wyrównał wynik i wyszedł na prowadzenie 13:9. Zawodnicy z Katowic dobrze spisywali się w polu zagrywki 22:17. Ostatecznie rywale wygrali 25:19, a cały mecz 2:0. Tym samym Indykpol AZS Olsztyn nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem.

- Nie takie mieliśmy oczekiwania względem tego turnieju. Przyjechaliśmy tutaj jako obrońcy tytułu, lecz wiedzieliśmy, że w tym roku będzie o to bardzo ciężko. Nasz skład względem zeszłego roku dość mocno się zmienił. Liczyliśmy na coś więcej, lecz się nie udało - stwierdził Mateusz Nykiel, trener Indykpolu AZS Olsztyn podczas PreZero Grand Prix PLS.

- Walczyliśmy z ekipą GKS, dużo nam nie zabrakło, lecz oni byli dziś po prostu lepsi. Rywale bardziej przykładali się na zagrywce, a my mieliśmy grać spokojniej. Gonili nas i „pękliśmy”. Szkoda, że do Olsztyna wracamy z niczym, bo bardzo lubię ten turniej. Z drugiej strony cieszę się, że już w pełni wracamy do treningów w hali – powiedział Szymon Jakubiszak, środkowych akademików z Kortowa.

Indykpol AZS Olsztyn w PreZero Grand Prix PLS został sklasyfikowany na miejscach 9-12. Drużynę w Krakowie reprezentowała siódemka siatkarzy: Bartłomiej Lipiński, Jan Król, Karol Jankiewicz, Dawid Siwczyk, Szymon Jakubiszak, Jakub Ciunajtis i Adam NDiaye. Trenerem zespołu był Mateusz Nykiel, a sztab uzupełnił Paweł Jaguszewski w roli fizjoterapeuty.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Zdziwiony 2022-08-14 00:44:04 31.0.*.*
  Ten Jankiewicz to totalne nieporozumienie. Ja rozumiem, że to będzie drugi rozgrywający ale ten chłopak prezentuje poziom sks-u w liceum...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • What 2022-08-13 19:46:17 188.146.*.*
  2 od lewej????:o
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
 • StadionDlaStomilu 2022-08-13 15:41:56 188.47.*.*
  Haha a ze Stomilu to się śmiejecie i co.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1

www.autoczescionline24.pl