Dziś jest: 28.04.2024
Imieniny: Piotra, Walerii
Data dodania: 2023-10-15 19:03

Indykpol AZS Olsztyn. Dwa zwycięstwa na zakończenie przygotowań

W niedzielę w Galerii Warmińskiej odbyła się oficjalna prezentacja zawodników Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli okres sparingowy zwycięstwami. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera w piątek pokonali Ślepsk Malow Suwałki 3:1, a w sobotę zwyciężyli bez straty seta. Inauguracja PlusLigi już w sobotę, 21 października.

Na ostatni, sparingowy wyjazd do Gołdapi, do olsztyńskiej drużyny dołączyli: trener Javier Weber, statystyk Mateusz Nykiel i przyjmujący Manuel Armoa. W składzie ekipy ze stolicy Warmii i Mazur zabrakło natomiast Alana Souzy, Moritza Karlitzka i Joshua Tuanigi, którzy w sobotę popołudniu przylecą do Polski.

Piątkowy sparing akademicy z Kortowa rozpoczęli w składzie: Jankiewicz, Jakubiszak, Sapiński, Szerszeń, Szymendera, Armoa, Hawryluk (libero). Choć początek pierwszego seta należał do ekipy z Suwałk (8:6, 16:15), to końcówka należała już do olsztynian, którzy zwyciężyli 25:21. Zawodnicy prowadzeni przez Dominika Kwapisiewicza nie popełnili podobnego błędu w drugiej odsłonie, wygrywając 25:22. Kolejne dwa sety padły łupem akademików (26:24, 25:22), a całe spotkanie zakończyło się 3:1. Najwięcej punktów zdobyli: Nicolas Szerszeń (25 pkt.) i Manuel Armoa (11 pkt.).

Sobotni mecz olsztynianie rozpoczęli w składzie: Jankiewicz, Szerszeń, Janikowski, Jakubiszak, Sapiński, Armoa, Hawryluk (libero). Ostatni sparing w okresie przygotowawczym posłużył głównie sprawdzeniu ustawień. Trener Javier Weber często rotował składem - po pierwszym secie, Szerszenia na przyjęciu zastąpił Szymendera, w drugiej części meczu parę środkowych stanowili Siwczyk z Majchrzakiem, a na pozycji libero zobaczyliśmy Ciunajtisa.

Każda z trzech rozegranych partii zakończyła się zwycięstwem Indykpolu AZS - 25:21, 25:16 i 25:23. Szkoleniowcy umówili się także na rozegranie dodatkowej, czwartej partii, w górą byli siatkarze Ślepska Malow Suwałki (16:8). Najwięcej "oczek" zdobyli Manuel Armoa (11 pkt.) i Mateusz Janikowski (8 pkt.).

Dla zawodników prowadzonych przez Javiera Webera był to ostatni sparing przed startem rozgrywek PlusLigi. Bilans ekipy ze stolicy Warmii i Mazur to 4 zwycięstwa, 3 porażki i 1 remis.

W niedzielę w Galerii Warmińskiej odbyła się natomiast oficjalna prezentacja Indykpolu AZS Olsztyn.

Inauguracja rozgrywek PlusLigi już w sobotę, 21 października - do Iławy zawita ekipa Aluron CMC Warty Zawiercie. Początek o godz. 20:30.