Indykpol AZS ma nowego trenera!

Indykpol AZS ma nowego trenera!
Daniel Castellani poprowadzi olsztyńską drużynę siatkarzy
Fot. FIVB

Indykpol AZS Olsztyn ma nowego szkoleniowca. Został nim Daniel Castellani, który z biało-czerwonymi wywalczył tytuł Mistrza Europy. Argentyńczyk zadebiutuje w piątek podczas meczu olsztynian z Treflem Gdańsk.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu ówczesny trener olsztynian, Paolo Montagnani został odwołany. Jednak satkarze Indykpolu AZS Olsztyn mają już nowego szkoleniowca.

Został nim Daniel Castellani. Argentyński trener obejmie funkcję pierwszego trenera Indykpolu AZS Olsztyn. W latach 2006-2009 58-latek prowadził PGE Skrę Bełchatów, z którą trzykrotnie zdobył Mistrzostwo Polski. Dodatkowo dwukrotnie zdobył Puchar Polski (2007, 2009) oraz brąz Ligi Mistrzów (2008). W 2009 roku objął reprezentację Polski, z którą zdobył złoty medal mistrzostw Europy. W składzie złotej ekipy z Turcji, był również obecny rozgrywający Indykpolu AZS – Paweł Woicki.

Argentyńczyk reprezentował barwy m.in. Palavolo Falconara (zdobywca Pucharu CEV w sezonie 1985/1986), Zinella Volley Bologna (finalista Pucharu Włoch i Pucharu Europy Zdobywców Pucharów w sezonie 1987/1988) czy Pallavolo Padwa (finalista Pucharu CEV 1988/1989).

Po zakończeniu kariery zajął się trenowaniem siatkarzy. W 1993 r. został szkoleniowcem Argentyny, z którą zdobył m.in. złoty medal Igrzysk Panamerykańskich (1995) czy zajął 5. miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie (1996). Później prowadził m.in. Fenerbache Stambuł, Sir Safety Perugia i Noliko Masseik. Ostatnim klubem argentyńskiego trenera był brazylijski Funvic Taubate (2017-2019).

- Bardzo cieszę się z podpisania umowy z Danielem Castellanim – przyznaje Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – To znakomity fachowiec, jeden z najlepszych trenerów na świecie. Jestem przekonany, że nasza drużyna może grać lepiej i wrócić do dyspozycji z początku sezonu. Mam również nadzieję, że limit kontuzji w tym sezonie został wyczerpany. Wierzę, że pod wodzą nowego trenera, awansujemy do najlepszej ósemki.

Daniel Castellani zadebiutuje już w piątek, podczas meczu AZS-u z Treflem Gdańsk w hali Urania. Początek spotkania o godz. 17:30.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz