Ile zarabiają prezesi miejskich spółek?

Wiemy ile zarabiają prezesi spółek, w których miasto Olsztyn posiada udziały lub akcje. Okazuje się, że najwięcej zarabia prezes ZGOK-u najmniej prezesi ZBK.

Radny Grzegorz Smoliński złożył interpelację w sprawie upublicznienia zestawienia zarobków prezesów spółek, w których gmina Olsztyn ma swoje udziały lub akcje.

– Myślę, że z taką interpelacją mogliby wystąpić nasi radni w innych samorządach. Pozwoli to mieszkańcom i radnym na kontrolę zasadności wydatkowania środków w spółkach komunalnych – powiedział Grzegorz Smoliński.

Jak się okazuje, najwięcej, bo aż 18 tysięcy złotych miesięcznie zarabia prezes ZGOK-u Mariusz Gawełda. Nieco mniej, bo 17 tysięcy złotych zarabia Wiesław Pancer – prezes PWiK. Dalej w zestawieniu plasuje się

Konrad Nowak – prezes MPEC-u, który pobiera wynagrodzenie miesięczne w wysokości 14 tysięcy złotych. Podobne wynagrodzenie otrzymuje prezes zarządu MPK, Mieczysław Królak, na którego konto wpływa comiesięczna pensja w wysokości 14 tysięcy złotych. 8,8 tysiąca złotych zarabia prezes OZK Rafał Targoński. W zestawieniu znalazły się również zarobki szefa OTBS-u. Krzysztof Grabowski zarabia 7,5 tysiąca złotych. Zarobki prezesów ZBK I, ZBK II i ZBK IV wahają się od 5,5 tysiąca złotych do 7 tysięcy złotych.

Co ciekawe prezesowi zarządu Stomilu Olsztyn należy się pensja w wysokości nieco ponad 4 tysięcy złotych. Prezes Mariusz Borkowski nie pobiera jednak wynagrodzenia za swoją pracę.  

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • PrezesSezerp 2017-09-27 14:08:42 5.172.*.*
    Tyle mieszkańcy Olsztyna (zarabiający średnio ok 2000 zł) płacą prezesom. Czy to zarobki adekwatne do efektów? Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie.
    Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść
  • Ryszard Ochódzki 2017-09-27 11:32:55 94.254.*.*
    W tego typu artykułach zawsze zastanawia mnie brak precyzji czy są to kwoty netto czy brutto. Mogę jedynie wnioskować, iż skoro jest napisane że "wpływa na konto" to by oznaczało netto. Ale pewności nie ma. Bo jeśli to kwoty brutto to za prowadzenie tak dużych czasem przedsiębiorstw szału nie ma.
    Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść