Dziś jest: 24.06.2024
Imieniny: Danuty, Jana
Data dodania: 2024-05-22 05:14
Ostatnia aktualizacja 2024-06-10 15:44

Redakcja

Ile aktualnie kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Olsztynie?

Ile aktualnie kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Olsztynie?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Rynek nieruchomości, szczególnie w dużych miastach rządzi się swoimi prawami. Dlatego też przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania warto dokładnie zweryfikować podstawowe informacje o danym mieście, takie jak średnia cena za metr czy najlepsze dzielnice do zamieszkania. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa w Olsztynie? Sprawdzamy.

reklama

Rynek mieszkaniowy w Olsztynie – charakterystyka

Jak wygląda sprzedaż mieszkań w Olsztynie? Nie od dzisiaj stolica województwa warmińsko-mazurskiego cieszy się ogromnym powodzeniem wśród osób, które chcą połączyć komfort mieszkania w dużym mieście o dużym potencjale biznesowym z bliskością przyrody. Olsztyn jest jednym z głównych ośrodków przemysłu oponiarskiego, a także drzewnego i meblarskiego. Prężnie rozwijają się również usługi. Jednocześnie warto podkreślić, że w granicach miasta znajduje się aż 16 jezior, a lasy zajmują ponad 20% jego powierzchni! To właśnie Olsztyn – miasto nie najtańsze (zdaniem ekspertów od nieruchomości), które jednak nie narzeka na brak chętnych do zakupienia mieszkania. 

Jak wyglądają mieszkania w Olsztynie na sprzedaż? Przede wszystkim jest to rynek zróżnicowany, zarówno pod względem standardu, metrażu, jak i lokalizacji. Kawalerki dla osób mieszkających w pojedynkę zachęcają doskonałym wykorzystaniem małej powierzchni, podczas gdy rodziny z dziećmi bez najmniejszego problemu znajdą tu duże mieszkania o metrażu przekraczającym nawet 100 metrów kwadratowych. To wszystko w sąsiedztwie uroczego i tętniącego życiem centrum, ale także na uboczu – w dzielnicach, które cechują się doskonałymi połączeniami z biznesowym sercem Olsztyna. Najwięcej mieszkań na sprzedaż dostępnych jest w dzielnicach takich jak Zatorze, Stare Miasto, Osiedle Grunwaldzkie, Podgrodzie, Osiedle Kormoran, Nagórki i Jaroty. Większość ogłoszeń pochodzi z rynku pierwotnego.

Ceny metra kwadratowego mieszkania w Olsztynie

Ile wynosi cena mieszkania w Olsztynie? Tutaj dobre wieści dla osób, które wcześniej interesowały się zakupem mieszkania w największych Polskich miastach. Choć tak jak całej Polski dotyczą go uwarunkowania rynkowe związane z inflacją czy niewystarczającą podażą, Olsztyn, w przeciwieństwie do Krakowa, Warszawy czy Wrocławia, nie dobił jeszcze do pięciocyfrowej kwoty za metr kwadratowy.

Dzisiaj za mieszkanie o optymalnym standardzie zapłacimy około 8–9 tysięcy złotych za metr, co jest wprawdzie ceną wysoką, ale jak najbardziej osiągalną, szczególnie dla osób poszukujących mieszkania o nieco mniejszym metrażu. Tendencja cenowa niestety nie jest na ten moment do zidentyfikowania – zbyt wiele czynników (jak np. kwestia wprowadzenia w życie programu preferencyjnego kredytu Mieszkanie na Start) wpływa na to, by móc z pewnością stwierdzić, czy w kolejnych miesiącach koszt zakupu mieszkania będzie wyższy. Jednak z pomocą doradców rynku nieruchomości z pewnością znajdziemy lokum, które spełni wszystkie nasze oczekiwania, w tym także te cenowe. 

Jak znaleźć wymarzone lokum w Olsztynie – kilka wskazówek

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy poszukiwaniu mieszkania w Olsztynie? Oprócz lokalizacji i ceny powinniśmy mieć na uwadze najbliższe sąsiedztwo – infrastrukturę, która mieści się bezpośrednio naszego mieszkania. Czy mamy blisko do szkoły? Przedszkola? Czy spacerkiem dojdziemy do większego sklepu? Czy w pobliżu mamy tereny zielone albo kąpielisko? A jak wygląda kwestia dojazdu do ścisłego centrum? Pamiętajmy, że zakup mieszkania to wieloletnia inwestycja i nawet jeśli kwestie takie jak dostęp do przedszkola akurat teraz nas nie interesują, to już za kilka lat sytuacja może przedstawiać się zupełnie inaczej.

Kupując mieszkanie w Olsztynie, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy znają to miasto i będą w stanie zwrócić naszą uwagę na kwestie, które dotychczas nie przyszły nam do głowy lub nie wydawały nam się najistotniejsze. Takie wsparcie to gwarancja trafionej inwestycji w mieszkanie, w którym być może dorastać będą nasze pociechy.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • benua280 2024-05-23 10:25:16 148.252.*.*
  Witam Olsztyn Prawda na miasto województwa... za dużo tak zadużo kosztuje metr popyt jest i cena będzie rosła a to jest tak deweloper musi zarabiać a nie tracić ja niestety niesłyszałem aby deweloper po kosztach spszedawał mieszkania ... A miasto niestety jest biedne i nic nierobią z tym aby się bogaciło..A ludzie uciekają bo tu nic się niedzieje jak kiedyś powiedziałem zostaną Emeryci starszyzna banki urzędy i apteki taki będzie Olsztyn ale wpływ ma to ma wszystko ceny materiałów.. lokalizacja i dojazdy ..
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • Kezliny 2024-05-22 17:16:08 46.205.*.*
  To to geodeta chciał więcej.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Pdw 2024-05-22 10:36:39 88.156.*.*
  8 tys za metr? Czy przed wstawieniem artykułu ktoś sprawdzał ceny? Oczywiście znajdą się i mieszkania za poniżej 8 tys za metr ale większość za kawalerki np zyczy sobie powyżej 10 tys za metr, a poczekajmy jesCze na ten kredyt 0% to ceny będą jeszcze bardziej z kosmosu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 0
 • ssd 2024-05-22 08:26:14 95.160.*.*
  A jak wygląda kwestia dojazdu do ścisłego centrum? Jak? Tragicznie! Dojechać do centrum? Można tylko na piechotę albo z dzieckiem pod pachą na rowerze. I nie mówcie o tramwajach bo nie każdy w Olsztynie mieszka na tych slamsach czyli Jaroty ,Pieczewo,Nagórki....
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 9
 • Fuj 2024-05-22 07:57:05 88.156.*.*
  I bardzo dobrze, nie może być tak że byle luj po podstawówce albo nauczyciel ma mieć mieszkanie. Niech mieszkają po pięciu w pokojach albo pod mostem, koniec rozdawnictwa.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 6
 • Srakotłuk 2024-05-22 06:46:16 31.0.*.*
  Za darmo nie chciałbym mieszkać w tym pegieerze
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 16
 • Grabarz 2024-05-22 05:43:35 2a00:f41:845:*
  To tylko chwilą jak za metr będzie grubo powyżej 10 tyś. w tym mieście. I dobrze.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 4

www.autoczescionline24.pl