Humaniści UWM-u świętują

Humaniści UWM-u świętują
Fot. ilustracja do tekstu

Liczne wykłady, prezentacje Studenckiego Koła Naukowego, turniej piłki nożnej, a także integracyjne ognisko na ''Przystani'' nad Jeziorem Kortowskim. To jedynie część atrakcji V Dni Humana, które trwają w olsztyńskim miasteczku studenckim.

 

Wydział Humanistyczny jest jednym z najbardziej obleganych wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Obecnie na kortowskim ''Humanie'' kształci się niemal 3 tysiące studentów. Pomimo tego, że ekonomiści od lat powtarzają, że zatrudnienie znajduje jedynie co trzeci absolwent kierunków o profilu humanistycznym, na ''Humanie'' wciąż chce się kształcić masa młodych ludzi. Część z nich wybrała taki rodzaj studiów z obawy przed przedmiotami ścisłymi, których nie brakuje w planie wydziału technicznego czy ekonomicznego, inni zgodnie z zainteresowaniami i marzeniami. Wszystkich łączy jedno – studiują na wydziale, który właśnie rozpoczął swoje święto. Wystartowały bowiem V Dni Humana połączone z Dniami Afryki, których program obfituje w masę przedsięwzięć i atrakcji. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Święto humanistów zakończy się w poniedziałek - 16 maja, kiedy to do Kortowa zawita znany redaktor – Wojciech Jagielski.

Program na załączonym plakacie


Źródło: własne/inf.organizatora

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • http://www.paulicjada.pl/ 2011-05-12 08:34:20 83.19.*.*
  Ja znam tez politologów na fajnych stanowiskach więc bez dramatyzmu :D
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • http://takjuzmam.blox.pl/html 2011-05-11 19:26:25 83.18.*.*
  Hehe no tak:) Dziś byłam u lekarza, pani doktor zapytała się jakie studia skończyłam, gdy jej powiedziałam, że politologię, zrobiła bezcenną minę a potem dodała, że dużo absolwentów pracuje w michelin:) no..
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • http://www.paulicjada.pl/ 2011-05-11 08:25:29 83.19.*.*
  3 tysiące potencjalnych bezrobotnych, niestety.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0