Advertisement

Fortuna kasynem się toczy

Najbliższa sesja rady miasta upłynie pod znakiem znaczących decyzji. Jedna z nich dotyczyć będzie kasyna, które chce otworzyć spółka Fortuna w olsztyńskim Hotelu Manor.

Radni muszą zaopiniować lokalizację  kasyna gry w Hotelu Manor przy ul. Kanarkowej 47 w Olsztynie. Spółka, która stara się o uruchomienie obiektu, chciała otworzyć kasyno w Ostródzie. Jednak tamtejsze władze wydały negatywną opinię w sprawie lokalizacji kasyna w ich mieście.

Uchwała radnych dotycząca lokalizacji kasyna jest pierwszym  z dokumentów umożliwiającym otworzenie takiego obiektu na terenie miasta. W sumie firma, która się o to stara musi dostarczyć do Ministerstwa Finansów aż 21 różnych dokumentów. Pozytywna opinia rady miasta daje spółce zielone światło na uzyskanie koncesji.

Zaostrzone przepisy w sprawie gier hazardowych jasno precyzują ilość kasyn, które mogą powstać w danym regionie. Limit to jedno na 250 tys. mieszkańców w danym mieście i 650 tys. mieszkańców w województwie. W związku z tym, w naszym regionie mogą to być zaledwie dwa obiekty.

Przedstawiciele "Fortuny" przekonują, że powstanie kasyna leży w interesie samorządu. Głównym ich argumentem jest fakt, że część podatków z działalności kasyna, trafia do kasy gminy.

Czy rzeczywiście obecność kasyna w Olsztynie korzystnie wpłynie na budżet gminy? Co z negatywnymi skutkami wprowadzenia hazardu w mieście? Wszystkie za i przeciw będzie musiała rozważyć rada miasta podczas najbliższej sesji.

Źródło: UM Olsztyn/własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • noo.. 2010-08-19 19:17:38 83.9.*.*
    ''pod znakiem znaczących decyzji'' na boga gdzie jest jezyk polski???
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść