Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2024-04-03 11:58

Redakcja

Firma IT otworzy biuro w Mikołajkach?

Firma IT otworzy biuro w Mikołajkach?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. IstockPhoto

Kandydatka na burmistrza Mikołajek Wioleta Kuzyk twierdzi, że firma Smart Factor, która współpracuje z największymi samorządami w Polsce, jest gotowa otworzyć biuro w Mikołajkach i zatrudnić w ciągu dwóch lat nawet kilkadziesiąt osób. - Chce również wspierać uczniów z pobliskich szkół technicznych, którzy dzięki temu będą lepiej przygotowani na rynek pracy - zapewnia kandydatka.

reklama

Smart Factor jest spółką technologiczną. Na jej stronie internetowej można przeczytać, że dostarcza technologie do inteligentnego zarządzania miastem. Pomaga samorządom skanować przestrzeń miejską, tworzyć interaktywne mapy, inwentaryzować infrastrukturę komunalną, oceniać stan nawierzchni czy przeprowadzać tzw. e-kontrole. Z tego rozwiązania od lat korzysta m.in. Warszawa: auta należące do Smart Factor jeżdżą po miejskich ulicach i w zautomatyzowany sposób sprawdzają, które pojazdy stoją bez opłaconego parkometru.

Kuzyk kilka dni temu pochwaliła się na Facebooku nawiązaniem relacji z prezesem Smart Factor Tomaszem Turczynowiczem.

Pan Tomasz jest gotowy zarejestrować oddział swojej firmy w Mikołajkach i zatrudnić w przeciągu dwóch lat nawet kilkadziesiąt osób. Pan Tomasz chce również wspierać uczniów z pobliskich szkół technicznych, którzy dzięki temu będą lepiej przygotowani na rynek pracy. Firma Smart Factor tworzy rozwiązania technologiczne dla miast, dużych przedsiębiorstw. Zatrudnienie w Spółce znajdują osoby zaangażowane w tematykę nowych technologii a także studenci pragnący odbyć staż, z których cześć dołącza na stałe do Zespołu Smart Factor

 - napisała na swoim Facebooku Kuzyk.

Kilkanaście dni wcześniej obiecała z kolei wsparcie przedsiębiorców w uzyskaniu zwolnienia z podatku dochodowego CIT i PIT dla przedsiębiorców. W tym – jak napisała na Facebooku - rozpoczęła dialog z Ministerstwem Rozwoju.

Będę wspierać przedsiębiorców, którzy będą chcieli zainwestować na terenie naszej gminy. Wykorzystam bezpośredni kontakt z kierownictwem Ministerstwa i pomogę wszystkim zainteresowanym uzyskać wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Pismo, które otrzymałam od wiceministra rozwoju i posła na Sejm Jacka Tomczaka, to świetna wiadomość dla Mikołajek. Nie musimy czekać na utworzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej! Już dziś przedsiębiorcy chcący inwestować w Mikołajkach mogą uzyskać zwolnienia z podatku dochodowego CIT i PIT. Kochani! Zwracajcie się do mnie, będę pomagać w kontakcie z Ministerstwem. Razem pozyskamy wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

-– czytamy na jej Facebooku.Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl