Drużynowy jest wśród nas

Ludzie Antka M. (ministra!) zaatakowali budynek, w którym swoją siedzibę miał wojskowy, kontrwywiadowczy ośrodek analityczny, współpracujący z NATO. W środku nocy, z użyciem podrobionych kluczy, urzędnicy ministerialni forsowali drzwi tegoż ośrodka. Tylko po to, by ogłosić, iż miało to na celu wymianę szefa jednostki. Bardzo to nowatorska metoda…

Jakoś do tej pory nie słyszałem, by tak się zachowywały władze w jakimkolwiek kraju NATO.  Czy więc ów ośrodek był tak zagrożony funkcjonowaniem starej kadry zarządzającej, czy dokonała się tam zdrada ojczyzny, czy dokonano jakiegoś innego straszliwego przestępstwa? I czy akurat te straszne wydarzenia miały miejsce rzeczonej nocy, tak że niezbędna była natychmiastowa reakcja? Nie! Jak powiedziano na porannej konferencji prasowej, chodziło li tylko i wyłącznie o wymianę szefa placówki. Można to było wykonać za pomocą pisma z odwołaniem, ale lepiej wyglądało, gdy wysyła się, w środku nocy, uzbrojonych żandarmów.  

Interesujący to sposób polityki kadrowej nowej partii rządzącej. Teraz czekajmy jak rychło, nocne zajazdy, będą wymieniać redaktorów naczelnych mediów publicznych, dyrektorów banków (państwowych!), dyrektorów szkół, czy innych równie ważnych jednostek. A nad wszystkim czuwać będzie minister Antoni M. Z pieśnią na ustach, ma się rozumieć. Najlepiej niech zaśpiewa „Płonie ognisko i szumią knieje…” Bo jak wiadomo harcerskie metody wymagają również harcerskiej oprawy muzycznej.

Krzysztof Szczepanik

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • Onufry 2015-12-19 15:37:33 5.172.*.*
  Harcerze lubią bawić się w podchody. Ten jest duży ale jeszcze nie wyrósł z krotkich spodenek. Dziecinność jego jest w pełni widoczna nawe w tym jakiego zatrudnił doradcę.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 3
 • obiektywny_obywatel 2015-12-19 11:11:47 89.228.*.*
  Nie ludzie Antka tylko Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Nie zaatakowali tylko weszli zgodnie z prawem w asyście żandarmerii wojskowej. A zrobili to nocą tylko dlatego, żeby jak najmniej osób utrudniało im czynności. Pyta pan dlaczego tak postępuje obecna władza? Bo ludzie z dotychczasowego rozdania utrudniają im wszelkie działania i krzyczą jakieś brednie o "zamachach na demokrację". Uważa pan, że Minister Obrony narodowej złamał prawo? Uważa pan, że Szef Służby Kontrwywiadu złamał prawo? To proszę zawiadomić prokuraturę. Oczywiście pan tego nie zrobi, bo doskonale pan wie, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Nie mniej jednak można przy okazji trochę pokrzyczeć i "pomanipulować" opinią, aby pański polityczny guru od bankowości zyskał trochę punktów w sondażach. Chce pan być drugim Tomaszem Lisem? Nawet publicystyka, bo pańskie wpisy łamią wszelkie zasady dziennikarstwa, musi zachowywać pewną bezstronność oceny zdarzeń. Pańska opinia jako publicysty ma prawo być subiektywna, ale zdarzenia powinien pan opisywać rzetelnie, bez manipulacji i bez politycznego zaangażowania. Pan łamie więcej standardów jako dziennikarz niż Antoni Macierewicz jako "opętany" minister. Pozdrawiam.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 1
 • yyy 2015-12-19 08:16:29 88.156.*.*
  wtf?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0