Drogowcy opowiedzieli o wprowadzeniu nowej organizacji ruchu na ważnym skrzyżowaniu w Biskupcu

Drogowcy opowiedzieli o wprowadzeniu nowej organizacji ruchu na ważnym skrzyżowaniu w Biskupcu
Przejście dla pieszych w Biskupcu zastawione barierką
Fot. Czytelniczka Olsztyn.com.pl

- Celem wprowadzenia nowej organizacji ruchu było odsunięcie przejścia dla pieszych od drogi krajowej, czyli ul. Mickiewicza – poinformował nas Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wracamy do tematu artykułu o zmianie organizacji ruchu na dużym skrzyżowaniu w Biskupcu (Mickiewicza/Kopernika), o czym pisaliśmy w artykule pt. „Drogowcy zlikwidowali istotne przejście dla pieszych w centrum Biskupca. Mieszkańcy niezadowoleni”.

Pani Alicja napisała do naszej redakcji, że przejście dla pieszych przez ul. Kopernika zostało zagrodzone barierkami.

– Na bardzo ruchliwym skrzyżowaniu – zjazd z głównej drogi przez miasto (Mickiewicza, DK57) w kierunku ul. Kopernika niedawno przeprowadzono modernizację krawężników. Wcześniej się tam notorycznie uszkadzało opony – chyba za małe zakręty były. Przy okazji zamontowano barierki przed pasami dla pieszych. Ja rozumiem bezpieczeństwo, ale jak teraz korzystać z tych pasów? Najważniejsze: to jest ulica prowadząca do szkoły podstawowej… – powiedziała pani Alicja.

Ponieważ ul. Mickiewicza jest jednocześnie drogą krajową nr 57, za działania odpowiedzialni byli drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. I tam też skierowaliśmy nasze pytania.

– W obrębie skrzyżowania ulic Mickiewicza i Kopernika zmieniono jedynie lokalizację przejścia dla pieszych i w związku z tym wykonano roboty brukarskie (obniżenie krawężnika na dojściu do przejścia), montaż barier i oznakowania pionowego. Prace te wykonano w grudniu 2020 r. Warunki atmosferyczne nie pozwoliły na wykonanie oznakowania poziomego (pasy na przejściu) w docelowej technologii, dlatego wykonano je tymczasowo, na okres zimy, w technologii cienkowarstwowej, a stare pasy zamalowano – powiedział w rozmowie z nami Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

Dodał, że ruch pojazdów oraz zmienna pogoda były powodem tego, że tymczasowe oznakowanie poziome wytarło się. Zapewnił jednak, że w przyszłym tygodniu stare pasy zostaną sfrezowane, a drogowcy wykonają nowe – w technologii grubowarstwowej.

– Celem wprowadzenia nowej organizacji ruchu było odsunięcie przejścia od drogi krajowej (ul. Mickiewicza) tak, aby samochody zamierzające skręcić z ul. Kopernika w ul. Mickiewicza nie zatrzymywały na przejściu i nie blokowały ruchu pieszych – podkreślił Karol Głębocki.

Nowe przejście znajduje się w odległości ok. 1 m od starego przejścia.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • ABC 2021-05-15 13:21:00 95.49.*.*
    Tylko odsunięcie przejścia, ale już przejścia pewnie nie namalowali gdzie trzeba...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0